Raudonėlio eterinis aliejus – 24 gelbėtojai viename buteliuke

Sukurti kovoti su bakterinėmis infekcijomis antibiotikai yra vienas iš populiariausių medikų išrašomų vaistų. Nors nuostabu turėti greitai ir stipriai veikiančius preparatus ekstra atvejams kai būklė kritinė, vis daugiau kalbama apie piktnaudžiavimo antibiotikais keliamą pavojų, greitą bakterijų mutaciją, šių vaistų, kurie turėtų būti laikomi kritiniams atvejams tapimą nebeefektyviais. Gydytojai, galbūt neturėdami pakankamai žinių ir nespėdami sekti naujausių tyrimų rezultatų, nepakankamai išnaudoja kitas motinos gamtos dovanas.

Šiandien noriu jums papasakoti apie raudonėlio eterinį aliejų (angl. oregano essential oil).

Ši mėtinių šeimos žolelė vertinama liaudies medicinoje jau virš 2500 metų visame pasaulyje kaip pagalba gydant peršalimus, nevirškinimą ir skrandžio problemas. Eterinis aliejus yra veikliausia augalo dalis, koncentruota jo gyvybinė ir gydomoji galia. Reikia 1000 kg. raudonėlio, kad išgauti 1 kg eterinio aliejaus! Raudonėlio eterinis aliejus vartojamas aromatiškai, išoriškai ir į vidų (tik terapinės kokybės) gali konkuruoti su antibiotikais kovojant su daugeliu negalavimų ir savo pagrindinių natūralių komponentų karvakolio ir tymokio dėka pasižymi antibakterinėmis, antivirusinėmis ir antibrybėlinėmis savybėmis (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24779581).

Greta to raudonėlio eterinis aliejus neturi antibiotikams būdintų neigiamų pašalinių poveikių kaip kad padidinta antibiotikams atsparių bakterijų rizika, žarnyno mikrofloros suardymas, sumažintas vitaminų įsisavinimas ir žarnyno pralaidumas dėl jo sienelės pažeidimų.


Kuo gali pasitarnauti raudonėlio eterinis aliejus?

  1. Nagų grybelis ir odos grybelinės infekcijos (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17287720)
  2. Pelėsis namuose
  3. Gingvitas
  4. Nereguliarios mėnesinės, stimuliuoja kraujoplūdį, gali pavėlinti menopauzę ir palengvinti su ja susijusius hormonų ir nuotaikos svyravimus
  5. Imuniteto palaikymui
  6. Natūralus „antibiotikas“ padedantis kovoti su daugeliu bakterijų
  7. Peršalimo infekcijos
  8. Bronchitas ir plaučių uždegimas
  9. Auksinis stafilokokas ir kelios kitos antibiotikams atsparios bakterijos (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20021093, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23484421, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11556910)
  10. Sinusų infekcijos
  11. Alergijos
  12. Aukštas „blogojo“ cholesterolio lygis (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19094443)
  13. Ausų ir dantų skausmas sukeltas bakterinių infekcijų
  14. Kandida (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3768597)
  15. Karpos, pūslelinė, herpis
  16. Parazitai (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10815019)
  17. Noro virusas, E.coli bakterija, listerija, salmonelė (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24779581)
  18. Virškinimo problemos kaip rėmuo ir SIBO (bakterijų išvešėjimas plonajame žarnyne).
  19. Mažina uždegimą ir laisvųjų radikalų daromą žalą dėl stipraus antioksidacinio poveikio (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2233768)
  20. Artritas
  21. Venų varikozė
  22. Odos problemos kaip egzema, aknė, psoriazė, rozacėja
  23. Pleiskanos kai jos sukeltos grybelio
  24. Gali padėti mažinti svorį (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21447440)

Vartojimo rekomendacijos

Raudonėlio eterinis aliejus yra „karštas“ ir jei nebus tinkamai atskiestas gali sudirginti odą ir sukelti deginimo pojūtį.

Išorinis vartojimas: odos problemoms rekomenduojama atskiesti 1 lašą raudonėlio eterinio aliejaus arbatiniame šaukštelyje augalinio aliejaus ir tepti pažeistą vietą.

Karštos inhaliacijos: į karšto vandens dubenį įlašinkite kelis lašus raudonėlio eterinio aliejaus ir užsidengė galvą rankšluosčiu kvėpuokite garais 5-10 minučių. Šilti garai padės suskystinti gleives ir antibakterinis raudonėlio poveikis padės kovoti su infekcija ir palengvinti peršalimo simptomus. Inhaliacijos labai pravers sergant sinusitu ar plaučių uždegimu.

Šaltos inhaliacijos: įlašinkite kelis lašus į ultragarsinį difuzorių ir kvėpuokite vėsiais garais.

Skalavimas: įlašinkite lašelį raudonėlio eterinio aliejaus į stiklinę šilto vandens ir skalaukite, gargaliuokite. Antibakterinės ir antiuždegiminės savybės padės nuraminti skaudančią gerklę. Jei pojūtis būtų nemalonus jį greitai numalšinsite šaukšteliu augalinio aliejaus.

Po liežuviu: atskiesti santykiu 1:1 su alyvuogių aliejumi. Įlašinti 1-3 lašus po liežuviu ir palaikyti kelias minutės, po to išskalauti su vandeniu.

Į vidų: lašelis raudonėlio eterinio aliejaus augalinio aliejaus šaukštelyje. Kai kas lašina į stiklinę vandens ir taip geria, tačiau vanduo iš tiesų neatskiedžia eterinio aliejaus, jis plaukios ant paviršiaus ir patekęs neskiestas ant gleivinės sukels perštėjimo ir deginimo pojūtį, tad saugiau yra skiesti augaliniu aliejumi.

Prieš naudojimą atlikite odos jautrumo testą. Į vidų gali būti naudojamas tik terapinės kokybės eterinis aliejus, laikykitės gamintojo nurodymu. Nerekomenduojamas nėščioms ir žindančioms moterims nes stimuliuoja gimdos kraujavimą.

Add A Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.