Reiki energetinio gydymo ištakos ir istorija

Reiki energetinis gydymas: senovinės sveikatingumo praktika, jos ištakos ir mokslinis pagrindimas

Ar kada nors jautėte apčiuopiamą energiją, šilumą ar dilgčiojimą sklindančius per rankas, kai esate šalia tam tikrų žmonių, ypač uždėjus rankas ant savo ar kito žmogaus kūno jaučiant atjautą ir norą padėti su jo fiziniu ar emociniu skausmu? Jei taip, vadinasi, patyrėte tai, ką daugybė žmonių jaučia jau daugybę amžių: gyvybinę energiją, kuri teka per visas gyvas būtybes, kurią puikiai pažinojo senosios civilizacijos. Ši energija, dažnai vadinama Či arba Prana, yra senovinės sveikatingumo praktikos, kurią šiandien žinome kaip Reiki, pagrindas.

Reiki yra japoniškas terminas, reiškiantis „visuotinę, universalią gyvybinę energiją”. Ši praktika – tai XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje Japonijoje atsiradusi energetinio gydymo forma. Tačiau jos šaknys siekia kur kas toliau – senovės gydymo tradicijas ir išmintį, apimančią įvairias kultūras ir žemynus.

Mikao Usui ir Reiki ištakos

Reiki, kokią ją žinome šiandien, XX a. pradžioje sukūrė japonų budistas Mikao Usui. Tačiau jos koncepcija – gyvybinės energijos idėja ir gebėjimas ją nukreipti gydymui – yra giliai įsišaknijusi keliose senosiose kultūrose.

Mikao Usui gimė 1865 m. rugpjūčio 15 d. ir buvo budistas pasaulietis, kurio gyvenimas buvo persmelktas žinių, supratimo ir dvasinio nušvitimo siekio. Jis keliavo, studijavo ir dėstė įvairius dalykus, įskaitant mediciną, psichologiją ir dvasinį tobulėjimą.


Tai, ką šiandien žinome kaip Reiki, atsirado dėl Sensei Usui 1922 m. patirtos svarbios dvasinės patirties. Tai įvyko per 21 dienos atsiskyrimą ant Kuramos kalno netoli Kioto (Japonija), kur Usui ėmėsi pasninko, meditacijos ir maldos praktikos, įprastos tarp japonų budistų.

Reiki atradimas

Paskutinę atsiskyrimo dieną Sensei Usui patyrė gilią dvasinę patirtį. Jis ją apibūdino kaip galingos energijos srautą įeinantį į jo viršugalvį. Šis patyrimas leido jam susijungti su Reiki gyvybine energija ir intuityviai suprasti, kaip ją panaudoti gydymui. Mikao Usui iniciaciją į Reiki gavo tiesiogiai iš Kūrėjo kaip atsakymą į savo ilgus ieškojimus.

Po šio mistinio susitikimo Sensei Usui išbandė šį naujai įgytą gydomąjį gebėjimą ant savęs, vėliau – ant savo šeimos narių ir pasiekė pozityvių rezultatų. Apie jo gydomuosius gebėjimus pasklido kalbos, ir jis buvo paragintas pasidalyti šiomis žiniomis su kitais.

Usui Reiki gydymo sistema ir Usui Reiki Ryoho Gakkai

Netrukus Mikao Usui, remdamasis savo patirtimi, sukūrė gydymo sistemą, kurią pavadino Usui Reiki Ryoho. Jis pradėjo siūlyti gydymo procedūras kitiems ir mokyti šio metodo visus norinčius mokytis.

1922 m. Tokijuje jis atidarė savo pirmąją kliniką ir mokyklą bei, kaip teigiama, per savo gyvenimą gydė ir mokė daugybę žmonių. 1923 m. įvykus didžiajam Kanto žemės drebėjimui, Usui ir jo mokiniai teikė Reiki gydymo paslaugas daugeliui nukentėjusiųjų ir tai padėjo paskleisti žinią apie Reiki gydymo metodą.

1926 m. Usui, siekdamas užtikrinti Reiki tęstinumą, įkūrė organizaciją Usui Reiki Ryoho Gakkai. Po jo mirties tais pačiais metais vadovavimas šiai organizacijai perėjo jo mokiniams, kurie toliau mokė ir skleidė Reiki Japonijoje.

Reiki už Japonijos ribų

Reiki sklaidą už Japonijos ribų pradėjo amerikietė japonė Hawayo Takata. XX a. trečiajame dešimtmetyje ji buvo inicijuota į Reiki Japonijoje ir pristatė ją Jungtinėse Amerikos Valstijose. Po Sensei Usui mirties jo mokymas buvo perduodamas toliau ir galiausiai išsivystė į įvairias formas ir stilius, kurie šiandien praktikuojami visame pasaulyje.

Šiandien Mikao Usui palikimas gyvas, nes daugybė žmonių visame pasaulyje praktikuoja Reiki ir naudojasi jo teikiama nauda. Nors Reiki praktika gali skirtis, pagrindiniai Usui įdiegti principai, įskaitant siekį gydyti, tobulinti save ir gerinti visuomenę, išlieka pagrindiniais Reiki energijos gydymo principais.

Nuo tada jo mokymas buvo perduodamas iš kartos į kartą, iš mokytojo mokiniui ir paveikė milijonų žmonių gyvenimus visame pasaulyje.

Moksliniai tyrimai apie Reiki energijos gydymą

Galite paklausti: „Ar Reiki bėra vietos šiuolaikiniame mokslo pasaulyje?”. Atsakymas – „taip”. Nepaisant savo senovinių šaknų, Reiki atitinka šiuolaikinio mokslo reikalavimus.

Daugybė mokslinių tyrimų patvirtina Reiki naudą. Pavyzdžiui, 2010 m. žurnale „Journal of Alternative and Complementary Medicine” paskelbtame tyrime įrodyta, kad Reiki gali veiksmingai sumažinti ligoninėje gydomų pacientų skausmą ir nerimą. Kitas 2017 m. žurnale „Journal of Evidence-Based Complementary & Alternative Medicine” paskelbtas tyrimas parodė, kad Reiki reikšmingai pagerino vėžiu sergančių pacientų savijautą ir miego kokybę.

Žurnale „Journal of Alternative and Complementary Medicine” paskelbtame tyrime buvo nagrinėjamas Reiki poveikis grupės dalyvių širdies ritmui, kraujospūdžiui ir stresui. Rezultatai parodė, kad širdies ritmas ir kraujospūdis gerokai sumažėjo, o tai rodo gilaus atsipalaidavimo ir streso sumažėjimo būseną.

O žurnale „International Journal of Behavioral Medicine” buvo paskelbta mokslinių tyrimų apie Reiki apžvalga, atskleidžianti teigiamą Reiki poveikį jaučiant skausmą ir nerimą bei bendrai savijautai.

Be to, Nacionalinis papildomos ir integruotos sveikatos centras (NCCIH) pripažįsta, kad Reiki yra teisėtas papildomos sveikatos metodas ir gali būti vertinga papildoma terapija įprastinėje medicinos aplinkoje. Nors reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų pilnai suprasti Reiki poveikio mechanizmai, teigiamas Reiki poveikis sveikatos priežiūros įstaigose yra išsamiai dokumentuotas.

Reiki jums – kelias į puikią savijautą ir vidinę ramybę

Reiki siūlo holistinį požiūrį į gerą savijautą. Jis sujungia jus su universalia Visatos Gyvybine energija ir nukreipia ją ten, kur reikia jūsų kūnui, protui ar sielai. Tai švelni, neinvazinė praktika, papildanti tradicinį medicininį gydymą ir skatinanti atsipalaidavimą, mažinanti stresą, palaikanti sveikimą ir puoselėjanti vidinės ramybės jausmą. Tai tarsi SPA procedūra jūsų sielai.

Maža to, jums nebūtina būti tame pačiame kambaryje, mieste ar net šalyje su Reiki praktikuojančiu gyduoliu, kad gautumėte naudos iš šio energetinio gydymo. Reiki energija, panašiai kaip meilė, rūpestis ar malda, kuriuos galime siųsti už kelių kilometrų esančiam draugui – gali būti perduodama bet kokiu atstumu.

Ar esate pasirengę leistis į savęs pažinimo, sveikatos ir dvasinio augimo kelionę? Ar jaučiate smalsumą pažinti savo energetinę sistemą ir atskleisti vidinės gyvybinės energijos galią?

Tuomet atėjo laikas išbandyti Reiki!

Specialus pasiūlymas – nemokamas nuotolinis Reiki seansas

Kaip savo internetinės svetainės skaitytojai ar skaitytojui, džiaugiuosi galėdama pateikti jums išskirtinį pasiūlymą. Patirkite Reiki energijos gydymo galią per NEMOKAMĄ nuotolinį Reiki seansą. Jokių įsipareigojimų. Tik gryna, atnaujinanti, harmonizuojanti gyvybinė energija, siunčiama jums, kad ir kur būtumėte.

Atraskite Reiki terapiją ir gyvybinės energijos įtaką jums, pasitelkite ją sveikatingumo skatinimui, vidinės ramybės atkūrimui, palaikymui sunkiais periodais ir asmeniniam bei dvasiniam augimui. Atminkite, kad Reiki – tai ne tik gydymas, bet ir siekis tapti geriausia savo paties versija. Taigi, ar esate pasirengę leistis į šią kelionę?

Tiesiog užsiregistruokite į nemokamą nuotolinį Reiki seansą. Nes pirmas žingsnis gydymo, geros savijautos ir vidinės ramybės link prasideda nuo jūsų.

Add A Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.