Įspūdžiai iš Prancūzijos provanso apie kokybę ir autentiškumą

Dievas kurdamas matė didžiausią paveikslą ir apgalvojo viską iki mažiausių detalių, žmogui su savo patobulinimais reikia būti labai atsargiam, nes pradėjus manyti jog žinome kaip padaryti geriau rizikuojame pridaryti klaidų iškreipiančių visą didesnį planą.

Dievas sukūrė levandas duodančias sėklą ir besidauginančias sėklomis. tai leidžia kiekvienam augalėliui būti unikaliam genetiškai kaip ir mes žmonės, turėti unikalias savybes, o per laiką adaptuotis prie kintančių dirvos, oro ir aplinkos sąlygų, kas užtikrina rūšies gyvybingumą ir išlikimą.

Populiacinės ir klonuotos levandos

Bet Young Living kompanija yra viena labai nedaugelio vis dar sodinančių levandą iš sėklų, daugelis augintojų perėjo prie klonuotos levandos – padaugintos stiebeliais. Populiacinė levanda pasėta iš sėklų turės įvairaus aukščio, atspalvio, aromato augalus, o klonuotos levandos lauke visi augalai atrodys identiškai. Gražu nuotraukose, bet ką tai reiškia rūšiai jei didžioji dauguma levandų klonuotos prieš maždaug 50 metų ir nuo tada nepakitusios? Kai Kinijoje ryžius užpuolė liga, iš 4 su virš tūkstančių ryšių rūšių atsparios pasirodė vos kelios ir iš jų buvo atgaivintos kultūros. O jei mes turėsime tik vieno augalo daugybę identiškų kopijų jos visos bus jautrios tiems patiems stresoriams. Ir aliejaus kokybė iš populiacinių levandų, kur gauname sinerginį visos subtilios įvairovės junginį yra pranašesnė.

Deja net jei ant buteliuko matote lotynišką pavadinimą lavandula angustifolia – garantiją jog tai tikroji ir didžiausią terapinę vertę turinti levanda, nėra būdo žinoti ar ji klonuota, ar populiacinė, ar auginta išsekintoje dirvoje, ar pasitelkiant laukų rotaciją, biokompostą, avių pagalbą ravėjimui, kad į aliejų nepatektų neturinčių ten būti augalų.


Sveikame kūne sveika siela, sveikoje dirvoje sveiki augalai

Man didelį įspūdį padarė uždaros resursus tausojančios ir kokybę užtikrinančios sistemos auginant ir distiliuojant levandą. Kad levandų laukus ravi mašinomis tarpuvagėse ir pasitelkia avis išravėti kas liko, o po distiliavimo likusi augalinė masė kartu su avių mėšlu kompostuojama ir viskas grąžinama į dirvą jos gyvybingumo išsaugojimui. Kad levandų distiliavimui naudojamas vanduo pirma panaudojamas atvėsinti garus distiliavimo aparate, kas jį pašilto kone iki 80 laipsnių ir bereikia mažiau energijos jį užvirinti, kad po to sumažinus garų temperatūrą ir slėgį juo distiliuoti levandų eterinį aliejų.

Tiek smulkių žingsnių ir sprendimų, kurie tausoja motiną gamtą ir leidžia išgauti terapinės kokybės eterinį aliejų, kad po to mums buvo labai apmaudu parduotuvėje, pas prekeivius ant kiekvieno kampo parduodančius turistams levandų maišelius ir aliejų rasti tik levandiną (visai kitos savybės nei levandos, bet daug kartų didesnis aliejaus kiekis iš augalų). Paprašėme levandos, padavė levandiną, kai atkreipėme į tai dėmesį paaiškino jog neturi tikrosios levandos, nes „išnaglėję” augintojai pakėlė kainą ir prašo DVIGUBAI brangiau už levandų eterį nei už levandinų. Tad jie nutraukė sutartis ir prekiauja tik levandinu, juk tai tas pats…. NE! Tikrai ne tas pats.

Tikrosios Levandos ir Varpinės Levandos meilės istorija ir jos rezultatas – Levandinas

Tikroji levanda auga tarp 600 ir 1400 metrų virš jūros lygio, o varpinė levanda nuo jūros lygio iki maždaug 800 metrų virš jūros lygio. Tad nedideliame ruože natūraliai augančios tikrosios levandos ir varpinės levandos susitiko ir dalyvaujant bitutei susikryžmino. Iš jų meilės gimė hibridas levandinas – pats sterilus, besėklis, dauginamas tik klonavimo būdu, jo krūmeliai didesni, daugiau žiedelių. Iš hektaro tikrųjų levandų galima gauti apie 15 kg eterinio aliejaus, o iš hektaro levandino galima išgauti apie 100 kg eterinio aliejaus.

Eterinis aliejus gan panašaus kvapo, levandinas ne toks subtilus gėliškas, aštresnis, artimos molekulinės sudėties, bet su subtiliais tačiau ženkliais skirtumais, pavyzdžiui didesniu kamparo kiekiu, kas visiškai keičia savybes ir naudojimo paskirtį. Nudegimams, odos puoselėjimui, miegui levandinas visai netinkamas, jis turi kitas naudojimo paskirtis ir geriau pasitarnautų dezinfekcijai, kvėpavimo takams, tonizavimui. O labai daug kur parduoda tarsi čia tas pats vadovaudamiesi tik kaina ir nurodydami tik bendrinį pavadinimą Levanda.

Teisė žinoti ir teisė rinktis

Ar įsivaizduojate kokį tai sudaro spaudimą tikrųjų levandų augintojams piginti savo produkciją, nukirsti kampus, mažinti sąnaudas, didinti išeigą, kad išsilaikyti? Arba pereiti prie levandino… Young Living sudėjus nuosavus ūkius ir kooperatyvus valdo apie 80 proc. populiacinės tikrosios levandos laukų Prancūzijoje ir puoselėja savo laukų dirvą, kad žemė ir augalai būti sveiki, stiprūs ir duotų kokybišką aliejų.

Aš žinau už ką moku ir ką gaunu, įsitikinau viskuo savo akimis ir didžiuojuosi atstovaudama šią kompaniją bei rekomenduodama jos produktus. Ieškote kokybiškų produktų sveikam savo šeimos gyvenimo būdui ir/ar verslo galimybių? Pabendraukime asmeniškai.

Add A Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.