Kaip naudoti akmenėlius
Brangiųjų ir pusbrangių akmenų poveikį sveikatai naudojo senovės kinai, egiptiečiai ir indai. Įrašų apie juos galima rasti Nostradamo ir Koperniko vaistų receptuose. Mineraluose yra daug gydomųjų medžiagų, be to jie gali paveikti mus energetiniu lygmeniu, kuriame pirmiausia pasireiškia neigiamų emocijų ir neracionalaus gyvenimo įtaka prieš virsdama fiziniu sutrikimu. Akmenėlis yra puikus pagalbininkas įvairiausiais gyvenimo atvejais, tačiau nesitikėkite, kad galėsite perduoti jam visą atsakomybę. Akmenėlis padeda, bet turėsite stengtis ir patys. Jokiu būdu nereikėtų akmenėliais pakeisti medikamentinio gydymo jei toks reikalingas, tačiau galite puikiai jį papildyti.
Yra daugybė akmenėlių rūšių, todėl ir jų naudojimo tikslai taip pat labai įvairūs apimantys fizinį kūną, emocijas, asmenybę ir išorines aplinkybes. Galite naudoti akmenėlius sveikatai stiprinti, nuo konkrečių negalavimų gydytis, meilei stiprinti, sėkmei pritraukti, nežinomiems gabumams atskleisti ar turimiems ugdyti, sukelti pokyčius gyvenime ar suteikti ramybę, stiprinti geruosius žmogaus bruožus ar slopinti žalingus įpročius, pritraukti materialinius turtus ar stiprinti dvasines vertybes. Kaip jus veiks akmenėlis priklauso nuo to, kokios rūšies ir formos pasirinksite ir kaip naudosite. Taigi, jei nusprendėte susirasti pagalbininką svarbiam tikslui rinkitės atidžiai.
Esu girdėjusi mintį, kad akmenėlį reikėtų gauti dovanų. Tas labiau taikoma papuošalams su briliantais ir kitais brangakmeniais. Nes paties pirktas briliantas kokius 7 metus pratinasi prie šeimininkės ir tik su laiku atskleidžia visas savo savybes. Jei ketinat įsigyti pusbrangį akmenį kokiam nors tikslui, pavyzdžiui sveikatai pagerinti verčiau išsirinkite ir nusipirkite patys, nes kas gi kitas geriau už jus žinos, ko jums reikia.
Rinktis galite pagal savo zodiako ženklą, pageidaujamas savybes arba intuityviai. Kiekvienas metodas turi savų privalumų ir trūkumų, gerbėjų ir priešininkų. Siūlau renkantis akmenėlį mąstyti apie tai, kam Jums jo reikia, koks bus jo tikslas ar kokią problemą norite išspręsti. Nesiblaškykite, apžiūrėkite akmenėlius, palieskite juos. Jums skirtasis būtinai kaip nors atkreips į save dėmesį. Turite tai pajusti. Kai kurie akmenėliai atrodo tokie artimi ir mieli, kaip gerai pažįstami bičiuliai, o su kitais net ir per ilgiausią laiką nepavyksta susibičiuliauti. Kuo daugiau bendrausite su akmenėliais, tyrinėsite juos, gilinsitės į sukeliamus pojūčius, tuo geriau suprasite kurie jums tinka, o kurie negali padėti.
Pakenkti net ir atsainiai įsigytas akmenėlis neturėtų, nebent pasirinksite tokį, kuris suaktyvins ir taip per stiprius ir neigiamai pasireiškiančius bruožus. Kita vertus tai taip pat naudingai, nei kai kuriems žmonėms reikia akis į akį susidurti su išryškėjusia problema, kad pagaliau imtųsi ją spręsti. Taigi geriausiu atveju gausite vertingą pamoką ir pagalbininką, o blogiausiu dailų niekutį ar papuošalą. Aišku jei tik akmuo nebuvo įgytas nesąžiningu būdu, šito joks akmuo nedovanos.
Kadangi akmenėlius galime naudoti įvairiais tikslais, tai ir jų naudojimo būdų yra ne vienas. Paprasčiausia įsigyti papuošalą, kuriame yra reikiamas akmenėlis. Akmuo veikia stipriau jei liečiasi su oda, todėl reikia atkreipti dėmesį ar jis turės tokią galimybę įdėtas į papuošalą. Taip pat reikia atsižvelgti koks akmuo su kokiu metalu labiau dera.
Kadangi akmenėlis geriausiai veiks būdamas šalia jūsų galite nedidelį jo gabalėlį nešiotis kišenėje ar rankinėje ir kuo dažniau liesti, pirštais jausti jo paviršių, svori, žvilgčioti į jo spalvas ir raštus. Taip pat galite pasidėti akmenėlį po pagalve, taip jis veiks jus kol miegosite ir būsite visiškai atviri jo poveikiui. Tiesa, nedarykite to su geltonais ar raudonais akmenėliais, jų žvalinanti energija gali trukdyti gerai išmiegoti. Turėdami didesnį akmenėlį ar iš jo padarytą figūrėlę galite pasidėti ten kur dažnai būnate. Pavyzdžiui meilę ir aistrą skatinantį rožinį kvarcą galite pasidėti miegamajame prie lovos, apsauginį hematitą ar susikaupti padedanti kvarcą ant darbo stalo, nuo nelaimingų atsitikimų saugantį akvamariną galite laikyti savo automobilyje.
Galite naudoti akmenėlį meditacijai, taip dar geriau priimsite jo savybes. Pasirinkite ramią vietą ir pasirūpinkite, kad kurį laiką jūsų niekas neblaškytų. Galite mėgautis tyla ar gamtos garsais, bet jei blaško miesto triukšmas patogiau įsijungti atpalaiduojančios muzikos. Įsitaisykite tiesia nugara, sėdėdami sukryžiavę kojas, ant kėdės ar gulėdami. Ramiai kvėpuokite, laikykite akmenėlį rankoje, pajuskite jį, sutelkite visą dėmesį į jį, leiskite energijai laisvai tekėti tarp jo ir jūsų, iš jo į jus ir iš jūsų į jį. Po meditacijos neskubėkite prie reikalų, pasirąžykite, padėkokite akmenėliui, atsigerkite vandens.
Jei turite daugiau akmenėlių galite iš jų sudėlioti mandalą. Mandala vadinamas apskritimo formos centrą turintis piešinys. Rūšiuojant akmenėlius pagal dydį, skaidrumą ir spalvas, dėliojant juos į mandalą atsipalaiduojama. Tai gali tapti savotiška meditacija, pasąmonė padės sukurti tokią mandalą, kurios energetinė struktūra bus pagerins jūsų fizinę ar emocinę būseną ar netikėtai atrasite atsakymą į kamuojantį klausimą. Sukurtą mandalą galite palikti kuriam laikui, kad ji veiktų savo energetika.
Jei akmenėlių turite pakankamai išsidėliokite iš jų ratą ir pasėdėkite jo viduryje, tai padės sustiprinti ryšį su žeme, subalansuos žemės stichijos energiją jumyse. Tikslingai parinkę akmenėlių spalvas ir savybes galite išgauti įvairų poveikį.
Galite pasidaryti akmenėliu įkrautą vonią. Tiesiog palaikykite joje norimo poveikio akmenėlį kol pribėgs vanduo. Tiesa, vanduo neturėtų būti labai karštas. Oniksu įkrauta vonia turi labai atpalaiduojantį ir nuraminantį poveikį.
Akmenėliai padeda subalansuoti, atnaujinti ir atstatyti organizmo energiją, tad galite panaudoti juos gydymui. Primenu, kad akmenėlis nepakeičia gydytojo konsultacijos ir paskirto gydymo, o tik papildo jį ir padeda suaktyvinti paties organizmo gydančias galias. Labai paprastas gydymo ir energijos išlaisvinimo, atstatymo ar subalansavimo būdas yra tiesiog uždėti tinkamą akmenėlį ant skaudamos vietos. Jei norite gydymą pratęsti ilgiau nei 10-15 minučių galite pritvirtinti akmenėlį prie negaluojančios vietos ir palaikyti ilgiau, tik nepamirškite saiko. Kiek paprasčiau parinkus tinkamiausią akmenėlį palaikyti jį aktyviojoje rankoje (toje, su kuria rašome), kad sugertume jo energiją.
Po gydymo seanso akmenėlius reikėtų apvalyti, o jei akmenėlis buvo naudojamas ištraukti negalavimui, pasijutus geriau vertėtų jį užkasti ar įmesti į jūrą, kad nusineštų jūsų ligą ir apsivalytų Motinos Gamtos glėbyje.
Žmogus tai ne vien fizinis kūnas, bet ir subtili energetinė sistema. Svarbiausi energetiniai kūno centrai – septynios čakros yra išsidėsčiusios išilgai stuburo ir kiekviena yra atsakinga už tam tikras organizmo dalis, emocijas ir būdo bruožus. Detaliau apie čakrų įtakojamas sritis galite pasiskaityti atskirame straipsnyje apie čakras, o dabar susipažinkime su galimu akmenėlių poveikiu per jas.
Kiekviena čakra turi savo spalvą ir ją atitinkantys akmenėliai gali būti naudojami suaktyvinti ar atpalaiduoti tos čakros energijai ir taip paveikti jos įtakojamus vidaus organus, emocines būsenas ar charakterio savybes. Tarkim norėdami atsiverti meilei galite uždėti rožinio kvarco kristalą ant širdies čakros arba nešioti jo pakabutį ant ilgesnės virvelės ar grandinėlės. Norėdami pagerinti virškinimą ties saulės raizginiu galite palaikyti citriną, o norėdami suaktyvinti intuiciją galite palaikyti ant trečios čakros uždėtą ametistą. Tikiuosi supratote sistemą čakros veikiamos jų spalvas atitinkančių spalvų akmenėliais arba universaliu kalnų krištolu. Per čakras galima veikti fizinio kūno negalavimus, emocinę pusiausvyrą bei asmenybės būdo bruožus.
Esant konkrečiam tikslui geriausia pasirinkti specifinius akmenėlius ir čakras. Profilaktiškai ar siekdami kūno ir dvasios harmonijos galite atlikti visų čakrų subalansavimą uždėdama ant kiekvienos jai tinkamiausią akmenėlį. Tokiam ritualui reikėtų skirti 15-20 minučių ir atlikti jį ramioje aplinkoje. Galite užsidegti žvakę, įsijungti ramios meditacinės muzikos. Atsigulkite tiesia nugara ir išdėliokite akmenėlius ant juos atitinkančių čakrų pradėdami nuo šaknies čakros ir baigdami viršugalvio čakra. Kaip tik šie akmenėliai atsidurs ant grindų vos žemiau jūsų stuburo ir 10-20 cm virš galvos.
Retesnis naudojimo būdas yra eliksyrų darymas. Tam akmenėlis palaikomas švaraus vandens stiklinėje per naktį ar dieną Saulės ar Mėnulio šviesoje (tai priklauso nuo akmens) ir po to vanduo išgeriamas arba įpilamas į vonią, kurioje maudysitės. Tik naudokite sintetiškai nedažytus ir kitaip nepaveiktus, natūralius akmenėlius. Eliksyrams tinkamiausi kvarco grupės kristalai – kalnų krištolas,dūminis, rožinis, snieginis, rutilo kvarcas, citrinas, ametistas, ametrinas, avantiūrinas, turmalinas, jaspis, agatas, žadeitas, tigro, sakalo ar katės akis bei opalas. Kiti akmenėliai gali būti žalingi. Citrino vanduo laikomas geriausiu toniku, o ametisto vandeniu prausiant veidą teigiama, kad mažėja raukšlelės.
Jei praleidau kokį nors jums žinomą akmenėlių naudojimo būdą, būsiu dėkinga jei priminsite, taip pat būtų malonu išgirsti apie jūsų patirtį su akmenėliais forumo mineralų skyrelyje.
Add A Comment