Magiškasis kvapų pasaulis – kaip aromaterapija veikia pasąmonę
Apie ypatingą kvapų įtaką pasąmonei kalbėjausi su emocinės aromaterapijos ir aromadiagnostikos metodo pradininke Lietuvoje Lina Balse. Straipsnis spausdintas žurnale Raktas Nr 10 (145) 2018 spalis.
Aromaterapija – slėpiningas mokslas, dvelkiantis alchemija, kvapnusis menas, reikalaujantis žinių ir nuovokumo. Tūkstančiai lakių aromatingų molekulių, sulig kiekvienų įkvėpimu sujaudinančių uoslės receptorius, pasiunčia impulsus mūsų autonominei nervų sistemai. Aromatas yra tarsi raktas atrakinantis pasąmonėje glūdinčius prisiminimus, aktyvuojantis kiekvienas vis kitas vidines būsenas, harmonizuojantis mūsų emocijas ir gydantis sielą.
Lina, papasakokite, kaip atradote aromaterapiją?
Man reikėjo sprendimo dėl sūnelio sveikatos palaikymo. Pradėjome lankyti darželį ir vaikas ėmė dažnai sirgti. Gavę porą antibiotikų kursų ir pamatę prasidedančius negerus, į autoimuninius panašius simptomus išsigandome jog tokiu keliu įsivarysime chroniškų ligų visam gyvenimui. Matydami, kad daugiau laiko praleidžiame namie nei einame į darželį, pasisamdėme auklę, bet nenorėdami izoliuoti vaiko lankėm muzikos būrelį. Gal esam ne pati stipriausia giminė, nes toliau sirgom, o viskas, ko ėmiausi liaudiško, naminio, davė labai menkus rezultatus ir vėl atsidurdavom pas gydytojus ir gaudavom receptus vaistams, kurių pagal informacijos lapelį tokiems mažiems vaikams net negalima vartoti.
Viename iš savo siunčiamų naujienlaiškių paprašiau savo skaitytojų patarimų, kas ką išbandė, kas kam pasiteisino. Gavau įvairių rekomendacijų ir mano dėmesį patraukė pasiūlymas išmėginti aromaterapiją. Aš turėjau ir naudojau arbatmedį, levandą, dar kelis aliejus, bet iš pokalbio supratau jog turėdama per mažai žinių nesuvokiau jog aliejus aliejui nelygus ir rinkoje yra milžiniški kokybės skirtumai. Dabar žinau jog naudojau visai nekokybišką, ne tos botaninės rūšies, kuri būtų efektyvausią levandą, išgauta naudojant cheminius tirpiklius. Nieko keisto, kad nebuvo nei labai malonu, nei efektyvu.
Ar visi eteriniai aliejai rinkoje lygiaverčiai savo kokybe?
Kokybės ir poveikio skirtumai gali būti didžiuliai. Autentiškas, grynas eterinis aliejus yra visiškai natūralus produktas iš motinos gamtos, nešantis savyje augalo iš saulės sukauptą gyvybinę jėgą ir harmoniją su natūraliais ritmais. Jo poveikis fiziniu, emociniu ir subtiliuoju lygmeniu bus nesulyginamas su laboratorijoje susintetintais iš cheminių medžiagų kvapiaisiais aliejais. Tikra kokybė gaunama iš augalų augintų organiškai, švarioje žemėje, kuriuos auginant nenaudoti jokie chemikalai, nuo kurių kenkėjai nubaidomi ne insekticidais, o eteriniais aliejais. Po to seka distiliavimo mokslas ir menas. Jeigu distiliuojama elementariai, neišmanant kiekvieno augalo subtilybių, suyra didelė dalis trapesnių molekulinių junginių dėl didesnio slėgio ir temperatūros. Tačiau tai leidžia greičiau išgauti eterinį aliejų, o greičiau distiliuojant didesnes apimtis gaunamas didesnis pelnas. O siekiant išgauti kokybiškus, veiksmingus eterinius aliejus, Young Living naudoja patentuotus, pakoreguotos formos distiliavimo aparatus, žemesnę temperatūrą ir slėgį. Pavyzdžiui levandos eterinį aliejų įprastiniu slėgiu galima išgauti per 15 minučių, bet sveikatos puoselėjimui levandų eterinis aliejus distiliuojamas švelniau ir gerokai ilgiau, kad išsaugoti kuo didesnę, sinergiškai veikiančių komponentų, įvairovę. Būtent tai daro eterinius aliejus tokiais efektyviais – jie turi kelis šimtus harmoningai sinergiškai veikiančių molekulinių junginių. Galiausiai aš labai vertinu jog Young Living kokybę kontroliuoja nuo sėklos iki kamštelio, taip vadinasi jų kokybės standartas („seed to Seal”) ir produktą gaunu ne iš kažkelintų rankų nutolusių nuo pirminio kokybės pagrindo – žemės, o iš to, kas patys rinkosi kur ir kaip bus auginami jų augalai.
O kaip kvapai ir eteriniai aliejai susiję su pasąmone?
Iš pradžių eterinius aliejus šeimoje pasitelkėme fizinės sveikatos palaikymui, bet kadangi pati labai domiuosi emocijomis, pasąmone, energetika ir vibracija, natūraliai labai susidomėjau atrasta informacija apie gilesnį ir subtilesnį eterinių aliejų poveikį. Juk ne šiaip sau juos tūkstantmečius naudoja dvasinėse apeigose, šventyklose ir bažnyčiose. Pradėjusi gilintis radau istorinės literatūros kaip žmonės nuo senų amžių pasitelkia eterinius aliejus fizinei, emocinei ir dvasinei sveikatai ir harmonijai.
Pasirodo, eteriniai aliejai, kitaip nei maistas, sudaryti iš tokių smulkių dalelių, kad yra lakūs ir pasklinda ore, žmogaus kūne sugeba per 20 min. pasklisti į kiekvieną jo ląstelę, įeiti į ląstelės vidų per jos membraną, pereiti kraujo-smegenų barjerą, paveikti smegenų veiklą, o iš ten viso organizmo funkcijas.
Dar įdomiau jog uoslė yra vienintelis pojūtis signalą siunčiantis ne į racionaliąją smegenų dalį, o į primityvesnę smegenų dalį, limbinę skiltį, kuri valdo emocijas ir instinktyvias reakcijas, išsaugo stiprų emocinį krūvį turinčius prisiminimus, ypač iš ankstyvos vaikystės, įjungia ir išjungia streso reakciją. Uoslės pagautos aromatinės molekulės ir į limbinę skiltį nusiųstas signalas akimirksniu sužadina emocijas ir paveikia visą smegenų chemiją. Aromatai veikdami per uoslę į limbinę skiltį gali padėti iškelti ir išlaisvinti kūne įrašytą informaciją apie patirtą traumą ir iš jos kilusią automatinę apsauginę reakciją.
Taigi tobulindamasi šia kryptimi ėmiau naudoti šias žinias pirmiausia ant savęs, emociniam poveikiui ir darbui su savo pasąmone, baimėmis, kompleksais, ribojančiais įsitikinimais. Šiandien vedu emocinės detoksikacijos užsiėmimus. Naudoju pavienių augalų eterinius aliejus klientų psichoemocinės būklės įvertinimui, siekdama atrasti jų vidinius blokus ir jau paruoštus emocinius mišinius bei individualius psichoemocinės korekcijos kvepalus padėti atkurti harmoniją bei paskatinti tikrojo AŠ atsiskleidimą. Gary Young – eterinių aliejų rinkos pionierius ir lyderis užkėlęs kokybės kartelę „Seed to Seal” standartu visai industrijai yra sukūręs mišinių emociniams tikslams, pavyzdžiui skirtus pagelbėti žmonėms po stipraus šoko ir traumos, ar patyrusiems seksualinę ar ritualinę prievartą, padedančius stiprinti pasitikėjimą savimi ar gebėjimą atleisti, padedančius išsilaisvinti iš viduje laikomo pykčio.
Ar šie kvapų mišiniai paskatina išlieti emociją?
Taip, jie padeda giliai užkastai emocijai iškilti, pereiti natūralų savo „gyvybinį ciklą” ir išeiti palikus didesnį sąmoningumą ir galimybę kitąsyk į panašią situaciją reaguoti nebe automatiškai, o sąmoningai ir galbūt išmintingiau.
Kaip tai vyksta ir kodėl? Įsivaizduokite eksperimentą su kamertonais. Jei jūs ir aš turime vienodos vibracijos kamertonus ir aš suduosiu per savąjį, kad jis imtų vibruoti ir gausti, dėl jų vienodos vibracijos energijos įgaus ir jūsiškis bei taip pat ims gausti. Eteriniai aliejai turėdami savo vibracija surezonuoja su viena ar kita emocija ir suteikia jai energijos. Jei suteiki energijos įstrigusiai negatyviai emocijai, ji išsijudina ir sąstingio ir toliau tęsia savo natūralią kelionę energetine sistema ir tai leidžia ją galiausiai paleisti. Nėra blogai ar nenatūralu jausti neigiamas, nemalonias emocijas, visas emocinis spektras yra reikalingas ir atlieka savo funkcijas, problema kyla tik kai priešinamės kokiai tai emocijai, įsitempiame ir užblokuojame ją savyje kai pagal savo prigimtį emocijos turi atlikti signalinę funkciją. Niekam nereikia pastoviai įjungtos aliarmo sirenos, tai ims varginti ir kelti stresą. Emocijos lyg jūros bangos – jos užplūsta, nuvilnyja, praneša kaip mūsų kūnas ir širdis reaguoja į patiriamą situacją ir turi atslūgti užleisdamos vietą sekančiai emocijai. Nenatūralu ir kenksminga yra energijos sąstingis, nes ir vanduo stovėdamas ima rūgti.
Jei norėtumėte giliau pažinti aromatų emocinį poveikį kviečiu jus į AromaPsichologijos kursus internetu
O įvairūs nepritekliai, skurdas, kaip pasitelkę aromaterapiją galime su tuo dirbti?
Panagrinėkime gerovės bloką – įsitikinimą jog esu neverta. Įsitikinimas negali atsirasti iš niekur, vertinimus apie save ir pasaulį darome remdamiesi savo patirtimi, tiksliau emocine gyvenimo patirtimi. Niekas nenusprendžia laikyti savęs neverta, bet galbūt seniai, vaikystėje ar kūdikystėje, buvo išgyventa emocinė patirtis sukėlusi stiprią emocinę reakciją, didelį stresą ir tos patirties rezultate suformuota išvada, kad aš neverta. Ir gyvenime vengsime kažko norėti ir prašyti dėl savęs, nesijausime vertos kad dėl kažkas dėl mūsų stengtųsi, kad gautume tai, ko norime ir pritrauksime/kursime situacijas, kur patirsime būtent tai.
Mes prikaupiame daug tokių traumų, neišjaustų iki galo, netransformuotų emocijų. O pasąmonė stengdamasi apsaugoti mus nuo tokios traumos pasikartojimų, įsiveda tokią išvadą kaip programą ir neleidžia jos pažeisti. Pavyzdžiui, jeigu jaučiuosi neverta, bijau vėl patirti tą jausmą, kai kažko negavau, pažeminimą, atstūmimą kai ko nors man svarbaus atsako, aš neleisiu sau rizikuoti vėl patirti tą jausmą. Ir jei reikės eiti pas viršininką prašyti pakelti atlyginimą aš sustabdysiu save baimės, nepasitikėjimo, gėdos, streso jausmu, skrandžio skausmu ir jei reikės net susirgsiu iš emocinės įtampos plėšančios skirtingomis kryptimis, bet neleisiu sau eiti pas vadovą, nes jis patvirtins mano jausmą jog esu neverta, kas yra pernelyg gili žaizda širdyje. Taip saugodami save nuo traumų pasikartojimo mes uždarome sau vis daugiau durų gyvenime ir nebelieka laisvės rinktis, laisvės pokyčiams, laisvės pamėginti kažką naujo, gyvenimas plaukia pro šalį kol stovime įstrigę aklavietėje.
Vidiniai blokai mus veikia labai stipriai ir afirmacijų kartojimai mažai padės, nes žodžiai veiks racionaliąją smegenų dalį ir iki pasąmonės jiems bus labai ilgas ir lėtas kelias. O iš baimės pilnos ir besipriešinančios pasąmonės kylančios emocijos tokios stiprios, kad mes jas racionalizuojame, paaiškiname sau kodėl tas naujas darbas ar kiti pokyčiai mums visai netinka ir nėra reikalingi, sugalvojame pasiteisinimų, sureikšminame kliūtis vietoje to, kad sugalvoti išeitis ir galiausiai sabotuojame savo pačių galimybes ir tikslus neleisdami sau jų siekti. Todėl emocijos yra labai svarbi mūsų gyvenimo dalis, į kurią turime kreipti dėmesį ir deramai įvertinti. Aromaterapija tiesiogiai veikia emocijas ir mano patirtis rodo jog gydo emocines traumas ir blokus.
Tačiau kartais mes nė nežinome, kad tam tikras blokas egzistuoja, nesuprantame, kodėl jaučiamės taip, kaip jaučiamės.
Tai galime vadinti autopilotu. Sąmonė skirta ieškoti naujų sprendimų naujose mums situacijose, tai reikalauja daug energijos, turi būti sukuriamos naujos neuroninės jungtys. Kad optimizuoti resursų naudojimą sąmonei palikta spręsti tik naujas užduotis, o toms situacijoms, su kuriomis jau esame susidūrę pasąmonė pasiūlo automatiškai panaudoti anksčiau pasirinktą reakciją ar sprendimą.
Žmogus turintis valgymo sutrikimų ir ribojantis maistą, automatiškai atsisakys pasiūlytos bandelės, dar nespėjęs susimąstyti, tiesiog iš kilusio jausmo. Pamenu paauglystėje, tikriausiai maištaudama prieš juntamą kontrolę automatiškai pirmiau pasakydavau ne nei spėdavau susimąstyti ir ne kartą gailėjausi atsisakiusi kažko, bet laikiausi sprendimo vien iš užsispyrimo ir kad nesudaryti įspūdžio, kad mano sprendimus galima pakeisti. Ne pats išmintingiausias elgesys užsispyrusiai laikytis neapgalvotų sprendimų, kuriuos padarei autopilotu, neįsiklausius į šios akimirkos savo norus, neapmąsčius kas man šiuo metu geriausia. Bet pajutę nerimą, netikrumą, baimę mes linkę reaguoti instinktyviai remdamiesi praeities patirtimi, o ne racionaliai.
Bet ne kiekvienas atsimins traumas, patirtas dar ankstyvoje vaikystėje. Ir kaip eteriniai aliejai gali padėti tokiais atvejais, kai žmogus neprisimena problemos priežasties ir nesupranta aromatų poveikio?
Jei įsisąmonini aromatų poveikį, įsileidi, išjauti, apmąstai tai, kas vyksta, dirbi su savimi turėdamas sąmoninga intenciją procesas vyksta itin giliai, intensyviai ir greitai. Tačiau kartais tam tikras žmogaus mentalitetas, skeptiškas būdas neleidžia nei tikėti aromatų poveikiu, nei priimti aromaterapijos rimtai. Būta nemažai tokių atvejų kai žmona naudojo eterinius aliejus, juos garino namuose. Kitus šeimos narius aromatai taip pat veikia ir žiūrėk ima keistis santykiai šeimoje, vaikų sąmoningumas, vyras staiga praregi ir pamato savo aplinkos „nešvarą”, užsimano pokyčių, išsilaisvina nuo priklausomybės ar dar kitaip ryškiai ima keistis.
Pokyčiai nematomai brendo pamažu gyjant giluminėms emocinėms traumoms, keitėsi senos programos ir atsivėrė galimybė keičiantis vidinei būsenai gimti naujoms mintims ir naujiems sprendimams. Kai tai vyksta neįsisąmoninant dažniausiai kurį laiką atrodo, kad nieko nevyksta, sena programa lieka galioti, bet tarsi stalas be kojų nebeturi ją palaikančio pagrindo ir kai tik kyla kažkokia situacija, kai norima remtis ta programa žmogus pajunta jog nebereaguoja automatiškai, yra laisvas rinktis naujai ir priima geresnius sprendimus iš sąmoningesnės būsenos.
Kaip atrodytų žmogaus, sumaniusio išbandyti aromaterapiją, pirmasis seansas?
Kaip minėjau efektyviau kai žmogus eina į tai sąmoningai, todėl pirmiausia stengiuosi suteikti žinių, pasiūlau paskaityti straipsnių, pažiūrėti paskaitų įrašų parinkusi kas žmogui gali būti naudinga ir aktualu. Tuomet vieni įsigyja eterinių aliejų rinkinį ir naudoja jį intuityviai, kas yra puikus būdas mokytis įsiklausyti į save, o kiti nori aiškesnio vedimo, daugiau paaiškinimų ką kaip ir kodėl reikia daryti. Tokius klientus kviečiu atlikti asmeninį AromaTestavimą. Jo metu duodu pauostyti visą paletę terapinių eterinių aliejų, daugiau nei 50. Žmogus neskubėdamas ir įsiklausęs į save uosto, rūšiuoja aromatus pagal tai, kurie patinka, kelia malonias emocijas ir asociacijas, kurie nepatinka ir kurie apskritai nekelia reakcijos.
Pagal tai darau išvadas, koks šio žmogaus streso lygis ir nervų sistemos būklė, kokios pagrindinės jo savybės, šiandieniniai prioritetai ir poreikiai, ar turi planų ir tikslų, ar turi jėgų ir valios jų siekti, ar yra komunikabilus, ar linkęs mokytis ir tobulėti, ar harmoninga ir tvirta vertybių sistema ir ar žmogus jaučia gyvenimo prasmę, ar yra pasimetęs gyvenime, pasyvus, priklausomas nuo aplinkinių nuomonės, kiek išvystytos moteriškos ir vyriškos savybės ir dar apie daug ką. Žmogus atsiskleidžia. Ir tai ne būrimas, ne astrologija nusakantį žmogų nuo gimimo iki… AromaTestavimas visuomet rodo koks ir kur žmogus yra čia ir dabar, kokie jo iššūkiai šiuo metu, kur jo tikslai, kur reikia paramos, kaip jam efektyviausiai padėti dabar.
Nors galima būtų daug pasakyti ir apie fizinę sveikatos būklę šios temos giliau neliečiu. Kadangi fizinis lygmuo ir kūnas yra to, kas vyksta subtilesniuose lygmenyse rezultatas, aš dirbu su psichosomatika, su giluminėmis emocinėmis priežastimis, klaidingais ir ribojančiais įsitikinimais iškreipiančiais sielos intenciją ir realizaciją. Daugeliu atveju radus giluminę priežastį ir ją transformavus keičiasi ir fizinė sveikata, materialinė situacija, santykiai, visi išoriniai dalykai.
AromaTestavimas leidžia suprasti, kokios žmogaus pagrindinės problemos, traumos, kompleksai, su kuo jis yra pasirengęs padirbėti, kokių savybių jam šiuo metu reikia daugiau jo tikslams įgyvendinti. Ir pagal tai kuriame individualų psichokorekcinę funkciją atliekantį aromatų mišinio receptą, naudojimo protokolą/ritualą. Jei žmogus vykdo rekomendacijas jo būseną ir gyvenimas keičiasi ir labai ryškiai, tai ką matau vykstant klientų gyvenime kartais pernelyg neįtikėtina kad drįsčiau pasakoti tiems, kas jų nepažįsta patys ir nematė pokyčio savomis akimis. Žinoma užblokuotų emocijų energijų išlaisvinimas ir asmenybės atsiskleidimas yra procesas, dažnai jis vyksta etapiškai, per kelis seansus ir yra be galo įdomu stebėti kiekvienu etapu nueitą kelią ir įvykusius pokyčius lyginant su naudotais aromatais.
Ar ši praktika turi būti reguliari?
Kai jau sudaroma individuali programa, žmogus turi parinktus eterinius aliejus naudoti kasdien. Panašiai vyksta, kai mums trūksta kokio nors vitamino. Mes negalime per dieną suvalgyti visos dėžutės vitaminų, turime juos gerti kasdien, kad kūnas įsisavintų ir kompensuotų trūkumą jam priimtinu tempu, neprarasdamas pusiausvyros. Taip yra ir su eteriniais aliejais – reikia laiko ir metodiško darbo su savimi, kad per laiką susidėtų efektas. Pasitaiko ir momentinių transformacijų, tiksliau jų būna visuomet kai per tą patį seansą pasikeičia reakcijos į dalį aromatų, kvapo suvokimas. Bet tai lengvų paviršinių dalykų greitas išsisprendimas, o su gilesnėmis problemomis dirbame lėčiau ir neretai etapiškai, pirma stiprinam vienas savybes kaip resursą leisiantį tik po to imtis pagrindinės problemos, kurios sprendimas atvers galimybę kitam svarbiam asmenybės etapui ir tai gali tęstis, nes sąmoningumo augimui nėra ribų. Mane labai žavi ši galimybė per trumpą laiką paaugti tiek, kiek kartais ir kelių gyvenimų nepakaktų.
Jei žmogus nori naudoti šią sistemą savarankiškai ir intuityviai, kuo didesnę aromatų paletę turės, tuo efektyviau galės rasti kiekvienu periodu jam aktualiausius pagalbininkus. Jis negaus paaiškinimo ką reiškia tas ar kitas jo pasirinkimas, ką jam suteiks tas ar kitas traukiantis aromatas, bet gaus būtent tą poveikį, kurio jam reikia.
O kuris būdas naudoti aliejus yra veiksmingesnis – uodžiant ar tepantis jais?
Kai kurie eteriniai aliejai didžiausią poveikį turi psichoemocinei būklei ir juos geriausia garinti, uostyti, nešioti aromamedaljone – jie veikia limbinę smegenų skiltį stimuliuodami ją per uoslės nervą. Kiti veikia molekuliniu, ląsteliniu lygmeniu ir jie didžiausią naudą duos patekę į kūną. Tokiu atveju tiktų masažas, vonios ir terapinės kokybės, grynus eterinius aliejus galima naudoti į vidų – kapsulėse ar pagardinus maistą ir gėrimus.
Paprastai sudarydama aromaterapinę programą atsižvelgiu į žmogaus gyvenimo būdą, kaip jam bus patogu naudoti eterinius aliejus. Beprasmiška rekomenduoti vakarines vonias tam, kas neturi namuose vonios ir paprastai maudosi rytais po dušu. Apjungiu įvairius naudojimo būdus nuo garinimo iki įvedimo per kūną, pėdų masažo bei kitų, o greta to sukuriame formule kvepalams, kuriuos klientas naudoja kelis kartus per dieną.
Paprastai tokie asmeniniai kvepalai žmogui labai patinka, nes jie sukurti individualiai jam ir labai reikalingi. Patinka iki tol, kol patenkina poreikį ir ateina laikas kartoti AromaTestavimą ir koreguoti programą.
Beje dirbame tik su klientui maloniais ir patinkančiais eteriniais aliejais, nes tiems, kurie stipriai nepatinka žmogus arba dar nepasirengęs, arba jie šiuo metu net netinka grynai fiziniu lygmeniu. Neretai tenka nutiesti tiltą per kelis etapus ir aliejų rinkinius kol žmogus tampa pasirengęs imtis gilaus skaudulio ir jį ima dominti ir masinti anksčiau labai nepatikęs aromatas. Šis darbas panašus į archeologiją kai atidengiamas vienas sluoksnis po kito, einama prie vis gilesnių klodų. Labai įdomu lyginti kas pasikeitė žmoguje ir jo AromaTestavimo rezultatuose, tai visuomet stebina ir žavi, akivaizdžiai parodo metodikos veiksmingumą.
Ar galėtumėte pateikti skaitytojams keletą praktinių rekomendacijų? Pavyzdžiui žmogus yra perdėtai kuklus, kam nesiseka kalbėti prieš auditoriją. Koks aliejus jam labiausiai tiktų?
Tokiu atveju, kai žmogus gali aiškiai įvardinti problemą, bet jam neatliekamas individualus AromaTestavimas, man naudingiausia atrodo parekomenduoti jau paruoštus aromatų mišinius atitinkančius žmogaus emocinius tikslus. Mišiniai turi platesnį poveikio spektrą.
Jei pažaisime su pavyzdžiu apie viešo kalbėjimo baimę ir kuklumą galime pasiūlyti žmogui mišinį Valor narsai ir pasitikėjimui savimi stiprinti. Kartu galima naudoti mišinį stresui mažinti, kuris padėtų atsipalaiduoti, būti savimi bet palaikytų motyvaciją, tai būtų mišinys Motivation.
Tiems, kas nori atsiverti meilei, sukurti artimus santykius, vystyti moteriškumą, jausmingumą, jautrumą tiktų mišinys gydantis ir vystantis širdies energetinį centrą JOY. Ir tai gali būti aktualu ne tik moteriai, bet ir vyrui, vystyti jautrumą, gebėjimą atleisti, mylėti ir geriau suprasti moterų prigimtį.
Ar galima pasitelkti aromatus, siekiant manipuliuoti žmonėmis?
Marketingo specialistai naudoja aromatus, siekdami paveikti mūsų emocijas, elgesį ir pirkimo sprendimus, yra atlikta nemažai tyrimų parodančių kokie aromatai kaip paveiks lankytojų ir pirkėjų elgesį, kokie aromatai kokio tipo įstaigose duotų geriausią rezultatą.
Bet kalbant apie poveikį konkrečiam asmeniui, manipuliavimą juo santykiuose tai ne taip tiesmuka. Nes pirmiausia poveikį darysime sau, savo emocijoms ir vibracijai. Pavyzdžiui laimės asmeniniame gyvenime norinti moteris naudos aromatus afrodiziakus. Jais ji harmonizuos savo hormonus, stabilizuos savo emocijas, vystys moteriškas savybes, tai natūraliai įtakos jos savijautą, bendravimą, elgesį, libido ir į tai atsakys vyriškis, ne vien į aromatą. Ir darbas su savimi visuomet patikimesnis, nes žiūrėk paskaitysi jog jazminas yra puikus afrodiziakas, iškvėpinsi juo miegamąjį prieš romantišką vakarą, o užėjus vyriškiui paaiškės jog jis turi stiprią antipatiją tam aromatui, galbūt iššauktą giluminės traumos ir pasąmonėje palaidotos patirties, kurios jis tikrai nėra pasirengęs kelti į paviršių romantiško vakaro metu.
Galiausiai apie aromatus gundymui, tai visai kas kita nei užmaskuoti savo natūralų aromatą sintetiniais kvepalais ir taip sutrikdyti natūralius instinktus, suklaidinti žmogų. Rinkdamiesi aromatus individualiems kvepalams per juos mes atskleidžiame save, kokie esame čia ir dabar, tad kaip tik padedame kitam žmogui atpažinti ar mes esame jo antroji puselė. Su kvapais negali būti apgaulės, nes jei kvėpinsimės kitais natūraliais aromatais nei mums patinka, norėdami padaryti tikslingą poveikį kitam asmeniui, aromatas neatitiks mūsų vibracijos, pačios jausimės nekomfortabiliai lyg užsiėjus kaukę, kitas asmuo intuityviai jaus jog kažkas neatitinka ir tai gali sukelti nepasitikėjimą.
Tik nuoširdžiai norint dirbti su savimi ir pradėti nuo savęs, atskleisti tikrąją save iškeliant ir paleidžiant nemalonias užblokuotas energijas, aromaterapija duos geriausius rezultatus. Galiausiai paaiškėja jog laikyti savyje visą tą neigiamą, įstrigusią energiją buvo sunkiau nei ją paleisti, reikalavo daugiau gyvybinės energijos, kuri dabar atlaisvėjo tikslų ir svajonių įgyvendinimui.
AromaTestavimą atliekančių specialisčių Lietuvoje ir užsienyje kontaktai
AromaTestavimo metodikos mokymai internetu
Add A Comment