Sakralinė čakra Svadhišthana

Sakralinė čakra Svadhišthana – Antroji čakra

Sakralinė čakra sanskrito kalba vadinasi Svadhišthana (arba Svadhistana). Sakralinė čakra randasi ties kryžkauliu žiūrint iš nugaros arba maždaug per 4 pirštus žemiau bambos, virš kiaušidžių pas moteris arba sėklidžių pas vyrus. CiGun sistemoje ši vieta vadinama moteriškuoju Dantienu ir koncentracija į šią vietą meditacijų ar vizualizacijų metu dažnai naudojama gydant save. Sakralinė čakra yra gyvybinės energijos saugykla, čia ateičiai atidedamas sveikos gyvybinės energijos rezervas. Taip pat ši čakra atsakinga už pusiausvyrą tarp moteriškosios ir vyriškosios, In ir Jan energijos. Sakralinę čakrą, kaip ir Pagrindo čakrą, maitina žemės energija, o taip pat Saulės energija.

Pagrindo čakra atsakinga už mūsų išgyvenimą, joje mes siekiame gauti tai, ko būtinai reikia. O pakilus į Sakralinės čakros lygį mes suvokiame kas mums teikia malonumą ir ko mes norime bei kas mus motyvuoja. Taip pat per šį energetinį centrą sąmonė eina į kontaktą su kitais žmonėmis. Ši čakra apibrėžia kaip mes renkamės ir kuriame santykius bei ką jie mums reiškia, kaip reaguojame į aplinkinius.

Tai emocijų, malonumo, kurį mums teikia mūsų pačių kūnas, troškimų, seksualumo ir kūrybingumo centras. Ši čakra atsako už tokius dalykus kaip maistas ir apetitas, santykiai ir seksas, vaikų turėjimas ir kūryba.

Sakralinės čakros lygyje formuojasi mūsų santykis su maistu, seksu ir emocijomis ir tas santykis gali būti panašus arba skirtingas. Nukrypus nuo sveikos pusiausvyros santykyje su vienu iš šių dalykų, pusiausvyrą organizmas gali mėginti atstatyti per santykį su kitu. Pavyzdžiui piktnaudžiaujant maistu, valgant daugiau nei iš tiesų nori kūnas, gali susilpnėti seksualinis potraukis ir malonumas.


Subalansuota sakralinė čakra

Pagrindo čakra atitinka žemės elementą ir per šį centrą mes įleidžiame šaknis, randame stabilumą ir saugumą. O Sakralinė čakra atitinka vandens elementą ir čia mes išmokstame susiderinti su gyvenimo tėkme. Žmonės su stipria Sakraline čakra lengvai juda su gyvenimu, prisitaiko prie aplinkybių, o jei ji silpna bet kokie pasikeitimai labai išmuša iš pusiausvyros. O gyvenimas yra kupinas pokyčių, mes išaugame vienus vaidmenis ir situacijas ir pereiname į kitas, keičiasi mus supančių žmonių ratas, gyvenamoji vieta, darbas, sveikatos būklė su amžiumi. Galbūt atsiduoti gyvenimo tėkmei ir susitvarkyti su visais pokyčiais Sakralinės čakros lygmenyje leidžia vidinio saugumo jausmo turėjimas ir pasitikėjimas gyvenimu, t.y. stipri Pagrindo čakra. Jei pastaroji silpna antrosios čakros lygyje žmogus tik kankinsis dėl įvairių norų, kurių negali realizuoti. Čakros nėra atskiros „valstybės”, tai vieninga sistema, kur kiekvienos čakros funkcijas įtakoja visų kitų veikla.

Kai Sakralinė čakra atvira ir veikia harmoningai mes jaučiame didelę aistrą gyvenimui ir kiekvieną dieną priimame kaip Dievo dovaną. Sakralinė čakra susijusi su emocijomis ir malonumu ir kai ji subalansuota mes leidžiame sau jausti ir lengvai išreiškiame savo emocijas, tačiau galime jas kontroliuoti.

Kadangi ši čakra yra kūrybinės gyvybinės energijos saugykla, žmogus su sveika ir stipria sakraline čakra trykšta kūrybingumu ir gyvenimo džiaugsmu. Apie tokius žmonės sakoma jog jie yra „šilti“, su juo malonu bendrauti, jie traukia aplinkinius ir lengvai užmezga santykius. Svarbi sveikų santykių dalis yra asmeninės ribos. Žmonės su stipria Sakraline čakra priima ir gerbia kitus tokiais, kokie jie yra ir tikisi to paties. Harmoninga Sakralinė čakra leidžia patirti fizinį ir emocinį intymumą, mėgautis bendravimu ir santykiais, taip pat būti mandagiems, tačiau neprisileisti arčiau žmonių, su kuriais iš tiesų nesinori artimesnio kontakto. Esant sveikai ir stipriai Sakralinei čakrai nėra poreikio įtikti visiems, žmogus nesiners iš kailio, kad tik jį visi mėgtų, neperžengs savo ribų ir kitiems neleis jų peržengti, mokės pasakyti „ne, aš to nenoriu” ir nesijaus dėl to kaltas.

Kadangi čakra atsako ir už seksualumą bei galimybę mėgautis kūno teikiamais pojūčiais, harmoninga jos veikla reiškia jog nėra jokių kompleksų susijusių su seksualumu. Nevaržo primesti stereotipai kas derama, o kas ne, nepatiriame gėdos jausmo ir galime mėgautis tuo, kas tinka būtent mums. Jaučiamės gyvybingi, aistringi ir pasitikintys savimi.

Pagrindo čakra suteikia jėgų ir fizinę galimybę ką nors nuveikti, o iš Sakralinės čakros, atsakingos už malonumą ir emocijas, kyla troškimas, noras kažkuo mėgautis, kažką gauti, o Saulės raizginio čakroje jau susiformuoja konkrečios mintys kaip tai gauti ar įgyvendinti. Taigi Sakralinė čakra yra mūsų motyvacijos šaltinis. Jei nėra emocinės motyvacijos ir tikro noro kažką padaryti, net jei sau sakome jog reikia, jaučiamės tarsi tam nėra fizinių jėgų ir atidėliojame. O kai Sakralinė čakra stipri atrodo lyg esame susiderinę su gyvenimo tėkme, lengvai išnaudojame atsiveriančias galimybes ir judame į priekį, o viskas klostosi sklandžiai ir lengvai, mėgaujamės procesu.

Kadangi Sakralinė čakra yra gyvybinės energijos saugykla, harmoninga šios čakros veikla pasireiškia kaip žmogaus fizinis ir psichologinis ištvermingumas ir energingumas, nes energija išlaisvinama kai jos prireikia. Taip pat šios čakros energija palaiko stiprų imunitetą ir padeda greičiau ir lengviau įveikti ligas ar atsigauti po traumos.

Per silpna arba uždara sakralinė čakra

Šią čakrą labiausiai žaloja gėdos jausmas, įsitikinimas jog nesi vertas jausti malonumo, mėgautis, būti laimingu. Daug žmonių turi tokį pasąmoninį įsitikinimą, todėl tiesiog patys sabotuoja savo laimę, mintyse gyvena praeitimi, bijo ateities ir bet kokių pokyčių, nes nesugeba prie jų prisitaikyti.

Jei žmogus šaltas ir formalus, niekada nedemonstruoja emocijų, turi „pokerio veidą“ iš kurio neįmanoma nieko išskaityti, galima drąsiai teikti jog jo Sakralinė čakra yra nepakankamai aktyvi, toks žmogus neatsiveria kitiems.

Žmogus su per silpnai veikiančia Sakraline čakra nesijaučia patenkintas savimi ir nejaučia pasitenkinimo gyvenimu, yra neryžtingas ir neapsisprendžiantis, nuolat abejoja ką daryti toliau. Jei Sakralinė čakra per silpna, galite jausti malonumo baimę ir atsakyti sau to, kas leistų patirti malonumą, griežtai riboti save, ignoruoti savo poreikius (netgi maistą), susigalvoti priežasčių kodėl negalite gauti to, ko labiausiai norite. Be to, greičiausiai ir nepavyksta įgyvendinti savo norų bei tikslų, nes mintys ir emocijos linksta į negatyvią pusę ir sabotuoja bet kokias pastangas. Nereikia nė sakyti, jog pinigų toks žmogus nesugebės uždirbti ar išlaikyti gavęs.

Santykiuose svarbiausia atrodo tiesiog pritapti, labai svarbu kad kiti mėgtų ar mylėtų, tad sunku būti savimi, išreikšti tikrąjį savo „aš“. Taip pat galima tikėtis emocinių problemų susijusių su seksu, įvairių kompleksų, gėdos ir kaltės jausmo, polinkio kaltinti kitus. Ši čakra susijusi su davimu ir ėmimu bei pusiausvyra tarp šių dalykų, o jai sutrikus žmogus nesugeba priimti nieko iš aplinkinių dėl jausmo jog lieka skolingas. Pats taip pat nebesugeba duoti, nebegali nuoširdžiai rūpintis ar padėti kitiems nes tai jau eina nebe iš širdies, o iš pareigos, skolos ar kaltės jausmo.

Jei Sakralinės čakros veikla per silpna savijauta yra letargiška, gyvenimas atrodo bespalvis, tiesiog monotoniška rutina, niekas nekelia įkvėpimo ar motyvacijos. Tipiškas Sakralinės čakros silpnumo ar užsiblokavimo pavyzdys yra kuomet žmogui reikia labai daug miego, kad galėtų bent pusėtinai funkcionuoti. Tačiau vis tiek atsikelia nepailsėjęs ir trūksta energijos, vargina chroniškas nuovargis.

Per aktyvi ar atvira sakralinė čakra

Jei ši čakra yra pernelyg aktyvi, žmogus tampa itin emocionalus ir nepajėgia kontroliuoti tų emocijų, dramatizuoja kiekvieną smulkmeną. Emocinis ir fizinis prisirišimas prie aplinkinių tampa nesveikai stiprus, todėl galite griebtis emocinio manipuliavimo ir šantažo, naudotis seksu kaip priemone pririšti, gauti tai, ko nori, pavyzdžiui siekti karjeros per lovą.

Sakralinei čakrai veikiant pernelyg intensyviai seksualumas gali būti stipriai padidintas, netgi iki priklausomybės nuo sekso. Tačiau galimas ir toks variantas jog meilės sau ir masturbacijos bus daugiau nei meilės partneriui ir intymių santykių su juo ar ja. Seksas tai požiūris į gyvenimą, mąstymo būdas ir viskas tokio žmogaus gyvenime sukasi vien apie seksą bei seksualumą.

Dažnai pasitaiko valgymo sutrikimų kai valgoma per daug arba visai nevalgoma – anoreksija ir bulimija. Nors bulimija gali būti susijusi ne tik su Sakraline čakra, bet ir su Pagrindo bei Saulės raizginio čakrų sutrikimais, kuomet yra stygiaus baimė, negalėjimas pasisotinti ir kartu Saulės Raizginio problema – maisto nepriėmimas ir nepajėgimas jo suvirškinti, tad svarbu individuali diagnostika.

Galime apibendrinti požymius rodančius sveiką ir išsibalansavusią sakralinę čakrą:

[asg-column firstcolumn=”first” columnno=”half”] Sveika Sakralinė čakra

  • Aistra ir pasitenkinimas seksualiniu gyvenimu
  • Sveikos asmeninės ribos
  • Gebėjimas prisitaikyti prie permainų
  • Realistiškos kūrybinės idėjos ir įkvėpimas
  • Draugiškumas
  • Emocinis pasitenkinimas

[/asg-column][asg-column columnno=”half”] Išsibalansavusi Sakralinė čakra

  • Seksualinės manijos ir nukrypimai
  • Emocinis nestabilumas, per didelis jautrumas
  • Nejautrumas ir prasti socialiniai įgūdžiai
  • Emociniai prisirišimai ir priklausomybės
  • Permainų baimė
  • Silpnos asmeninės ribos
  • Malonumo vengimas ar atidėliojimas
  • Seksualumo baimė, gėda

[/asg-column]

Sakralinė čakra maitina energija šiuos organus

Svadhišthana čakra įtakoja visus skysčius organizme, kraujo cirkuliaciją, taip pat skonio pojūtį. Ji stiprina imuninę sistemą ir padeda organizmui apsivalyti. Ši čakra maitina energija ir kontroliuoja reprodukcinius organus, lytines liaukas (kiaušides ir sėklides bei prostatą), storąją žarną, inkstus, šlapimo pūslę, tulžies pūslę, kasą, kepenis, apendiksą, blužnį, skrandį, nugaros apačią, sėdmeninį nervą, sėdmenų, nugarinės šlaunų pusės ir žemiau kelių esančius raumenis. Ši čakra taip pat valdo pieno liaukas ir kūdikio žindymą.

Ligos, kuomet būtų naudinga harmonizuoti sakralinės čakros veiklą

Kadangi Pagrindo ir Sakralinės čakros yra labai arti viena kitos, kai kurias organizmo funkcijas jos valdo bendrai, kiekviena čakra būdama atsakinga už savo aspektą. Taigi dalis susirgimų dėl Sakralinės čakros išsibalansavimo gali būti tokie patys kaip ir esant Pagrindo čakros disbalansui. Konkrečios ligos atveju būtina įvertinti kiekvieną čakrą ir rasti pirminę priežastį.

Pagrindo čakra atsako už stuburo dalį vadinama uodegikauliu, o Sakralinė čakra už kryžkaulį ir iš jų išeinančius nervus. Padirbėti su Sakralinės čakros energija ir ją harmonizuoti būtų naudinga jaučiant nuolatinę raumenų įtampą, turint antsvorio arba atvirkščiai – per mažą svorį, jaučiant skausmą nugaros ar pilvo apačioje, jei kamuoja ginekologinės problemos, nereguliarus mėnesinių ciklas, spazmai ir per stiprus kraujavimas, PMS (priešmenstruacinis sindromas), kiaušidžių cistos, endometriozė, seksualinės potencijos sumažėjimas arba hiperaktyvumas, kyla sunkumų su pastojimu ir nėštumo procesu, pavyzdžiui negimdinis nėštumas, persileidimai, vaisiaus vystymosi sutrikimai ar net nevaisingumas.

Sakralinės čakros veiklos sutrikimai gali pasireikšti kaip skonio jausmo ir mitybos sutrikimai taip pat alergija, lėtinis nuovargis, artritas ar reumatas, inkstų ir šlapimo pūslės bei šlapimtakių uždegimai ir susirgimai, šlapimo nelaikymas, kojų tinimas, apendiksas, kiti Sakralinės čakros valdomų organų susirgimai.

Pusiausvyros atkūrimas

Tiek pernelyg atvira bei aktyvi, tiek ir uždara bei silpnai funkcionuojanti čakra veda į fizinės sveikatos sutrikimus ir psichologines problemas. Mes norime atkurti šios čakros veiklos harmoniją ir sveikatą. Ekspertai tam rekomenduoja Jogos pozas, aromaterapiją su eteriniais aliejais, vizualizacijas ir meditacijas, o taip pat spalvingus brangiuosius ir pusbrangius akmenis bei kristalus. Atkurti energetinės sistemos pusiausvyrą gali padėti ir tokia energetinė terapijos kaip Reiki arba mankšta suaktyvinanti energijos tekėjimą organizme kaip cigun ar taiči. Toliau aprašysiu keletą paprastų būdų kaip galite subalansuoti Svadhišthana čakrą.

  1. Mankštinkitės, galite rinktis patinkančią sporto rūšį ar šokius, moterims Sakralinę čakrą labai teigiamai veikia rytietiški pilvo šokiai.
  2. Joks kitas gyvūnas nemoka murkti iš pasitenkinimo ir gyventi tik savo malonumui kaip katė, tad katės auginimas ir glostymas stiprins Sakralinės čakros energiją, mokys mėgautis gyvenimu, siekti ir priimti malonumą kaip savaime suprantamą dalyką, be jokio kaltės jausmo.
  3. Šios čakros elementas yra Vanduo, tad ją stiprina buvimas prie vandens, plaukiojimas natūraliame vandens telkinyje ar bent baseine, jausmingas mirkimas kvapnioje vonioje ar gaivinantis dušas.
  4. Gėlių, augalų auginimas namuose, jų laistymas, rūpinimasis jais.
  5. Balsu kartokite bidža mantrą VAM, šio garso vibracija tokia pati kaip Sakralinės čakros ir padeda ją subalansuoti.
  6. Pasitelkite afirmacijas, kurios stiprina Sakralinę čakrą. Sakralinei ir kitoms čakros skirtą afirmacijų rinkinį su maloniais gamtos garsais galite rasti sudėtas į Čakras valančią ir stiprinančią video meditaciją.
  7. Pasitelkite eterinius aliejus – ylang ylang, jazmino, rožių ar sandalmedžio, apelsino, pelargonijų, kiparisų. Taip pat labai efektyvūs būtų mišiniai SARA, Sensation, Lady Sclareol, Sclaressence, Inner Child. Eterinius aliejus galite garinti aromatinėje lempoje, įmaišyti į bazinį aliejų ir patepti pulso taškus ar patepti pilvo apačią ir kryžkaulį prieš meditaciją.
  8. Naudokite tokius akmenis kaip karneolis, oranžinis kalcitas, varis, mėnulio akmuo, rožinis ar pilkas juostuotas agatas, čiastolitas, sardoniksas, gintaras, hematitas, raudonas jaspis.
  9. Sakralinės čakros spalva yra oranžinė, tad galite naudoti viską, kas yra oranžinės spalvos šiai čakrai suaktyvinti nuo drabužių, maisto ir gėrimų, gėlių iki papuošalų ir aksesuarų. Jei Sakralinė čakra yra pernelyg aktyvi jai subalansuoti pasitelkite žydrą spalvą ir skirkite dėmesio Gerklės čakrai, jos stiprinimui.
  10. Pagrindo čakrą stiprina oranžinės spalvos ir maistas kaip apelsinai, mandarinai, taip pat braškės, melionai, kokosai, cinamonas, migdolai, medus ir vanduo.
  11. Reiki energijos terapija padeda atgauti vidinę pusiausvyrą, apsivalyti nuo neigiamos energijos ir subalansuoti visą energetinę sistemą, seansai gali būti atliekami net nuotoliniu būdu.

Meditacija Sakralinė čakros stiprinimui

Įsivaizduokite į jūrą besileidžiančią oranžinę saulę, jos švelnius šiltus spindulius. Išgirskite jūros bangų mūšą, jūs stovite basomis kojomis ant smėlio ir jas užlieja vėsios bangelės, tačiau jums šilta. Dabar įsivaizduokite tą saulę savo pilvo apačioje. Jums įkvepiant nuo jos po visą kūną pasklinda šilumos bangos, o iškvepiant grąžinkite dėmesį į pilvo apačią, į saulę ir jos šilumą. Kvėpuokite taip keletą minučių.

Kvėpavimas pilvu

Skirkite laiko šiai kasdienei praktikai, ji padės aktyvuoti apatines Pagrindo ir Sakralinę čakras. Įkvėpdami leiskite pilvui išsipūsti, iškvėpdami jį atpalaiduokite. Kvėpuodami sutelkite dėmesį į apatines čakras. Kai Sakralinė čakra prisipildys energijos pajusite ją kaip šilumą pilvo apačioje ar visoje apatinėje kūno dalyje.

Pajuskite savo energiją

Šiuo pratimu galite išsilaisvinti nuo minčių ir emocijų, susitelkti į energijos pajautimą vietoje vertinimo ar analizavimo. Korėjoje šis pratimas žinomas Dži-Gam (Ji-Gam) pavadinimu. Jo metu susitelksime į rankas, nes rankos yra jautriausios energijai. Pratimas labai paprastas, laikykite rankas priešais save, tarsi maldai, tačiau per sprindį vieną nuo kitos. Palengva atitraukite jas vieną nuo kitos ir vėl priartinkite mintimis kurdami energijos kamuolį tarp jų. Artinkite ir tolinkite jas kol aiškiai pajusite savo energijos kamuolio ribas. Pojūčiai gali būti įvairūs kol rankos netreniruotos – dilgsėjimas, spaudimo jausmas, vėsa, šiluma, karštis. Kartais padeda papildomai dėmesį sutelkti į kvėpavimą, nes iš oro mes gauname gyvybinės energijos pranos. Tai iškarto padidins jūsų energiją ir lengviau suformuosite energijos kamuolį tarp rankų. Pažaiskite su sukurti kamuoliu, švelniai paspaudinėkite jį ir pajuskite jog jis tarsi šiek tiek spyruokliuoja, pripūskite jį daugiau energijos ir padarykite didesnį ir intensyvesnį.

Baigę tyrinėti savo energiją ir lavinti rankų jautrumą jai nepamirškite sugerti šios energijos atgal į save. Galite kamuolį pridėti prie saulės raizginio, bet įsivaizduokite jog jis nueina ne į fizinį kūną, o į energetinį, į Saulės Raizginio čakrą. Tai sukels jūsų energingumą. Jei vakare bus sunku nurimti, jei energija bus dar neišnaudota, „uždarykite” ją, tiesiog delnu palei Saulės Raizginį ratą prie laikrodžio rodyklę su mintimi jog sumažinate energiją, tarsi prisukate garsą.

Comments

  1. Viktorija

    Labai naudingas straipsnis, savęs pažinimui, mokantis suvokti savo emocijas, energijas. Visada labai smagu atrasti tai, ko reikia. Ačiū, Lina.

  2. Ruta

    Ačiū, kad parašėte ir ačiū kad netikėtai bet labai laiku straipsnis atėjo man:) Turiu aiškumą ir supratimą ką ir kaip praktikuoti toliau tik Jūsų dėka. Ačiū

  3. Vida

    Koks puikus straipsnis.Viskas viename.Kiek reikėjo jums Linute įdėti darbo.Šaunuolė.

Add A Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.