Širdies čakra Anahata – ketvirtoji čakra
Anahata čakra randasi krūtinės centre. Tai yra sielos sostas, vieta kur „gyvena“ mūsų tikrasis Aš, amžina ir tyra esatis. Nuo šios čakros priklauso tikėjimas savo nekaltumu ir tyrumu, tikėjimas jog esame verti meilės. Širdies čakra yra tokių gilių ir esminių tiesų šaltinis, kad jų neįmanoma išreikšti žodžiais, jos energija tai besąlyginė meilė, užuojauta, atleidimas, pasitikėjimas, tolerancija ir džiaugsmas. Šios čakros pamoka yra kad pirmiausia turime išmokti priimti ir mylėti save, kad galėtume mylėti kitus.
Širdies čakros esminė funkcija yra sujungimas ir integravimas, ką geriausiai iliustruoja kvėpavimas – įkvėpdami mes įsileidžiame giliai į save išorinį pasaulį, o iškvėpdami pasidaliname su pasauliu savo energija. Širdies čakra yra tiltas tarp apatinių (fizinių ir emocinių) ir viršutinių (mentalinių ir dvasinių) čakrų. Ji integruoja materialinį pasaulį su dvasiniu kaip ir visas kitas priešybes – In ir Jan, vyriška ir moteriška, ego ir siela. Širdies čakros veikla leidžia išgydyti ir integruoti visus asmenybės aspektus į vieningą ir harmoningą visumą. Šį priešybių integravimą atspindi jos simbolyje pavaizduotas šešiakampis, jame susijungę du trikampiai – vienas smaigaliu aukštyn, kitas smaigaliu žemyn.
Širdies čakra susijusi su Oro stichija. Jei dirbote su kitomis čakromis, galite integruoti visus kitus elementus, kad palaikytumėte tolimesnį savo augimą ir Širdies čakros atsivėrimą. Pirmoji čakra tai Žemės elementas – stabilus ir saugus, antroji čakra tai Vanduo nešantis vaisingumą ir kūrybingumą, o trečioji čakra tai Ugnis reikalinga transformuoti tai stabiliai kūrybinei energijai į pozityvų veiksmą. O dabar priėjome Oro elementą, kuris viską persmelkia ir apjungia per meilę ir užuojautą. Oras kaip meilė – yra visur ir visame kame.
Su šia čakra dažniausiai pasirenkama dirbti, tačiau priminsiu jog visos yra vienodai svarbios. Su Širdies čakra darbo galite imtis siekdami lengvai priimti ir dovanoti meilę, pasitikėti, puoselėti savyje užuojautą, įsileisti į savo gyvenimą laimę ir nevaržomą džiaugsmą, paleisti baimę jog būsite įskaudinti, paleisti senus skaudulius ir emocines traumas, mokytis nuolankumo ir kuklumo.
Teiginys išreiškiantis šios čakros tiesą yra „Aš myliu“ arba „Aš esu meilė“ ir joje įrašyta mūsų prigimtinė teisė mylėti ir būti mylimiems. Šioje čakroje gyvena viltis ir tikėjimas, atjauta bei meilė sau ir kitam, per ją mes jaučiame vienybę su viskuo, kas mus supa. Deja šis energetinis centras yra vienas iš jautriausių ir pažeidžiamiausių, greitai sureaguoja į bet kokį negatyvumą. To pasekmėje daugelis žmonių dar ankstyvame amžiuje uždarė savo širdį ir apsupo aukštomis storomis sienomis siekdami apsaugoti save.
Širdies čakrą neigiamai įtakoja ir blokuoja tokios emocijos kaip apmaudas, pyktis, neapykanta, pavydas, baimė, nusivylimas ir beviltiškumas. Taip pat tiesiog meilės trūkumas, juk ko nenaudoji, tas atrofuojasi, šiuo atveju – užsidaro.
Subalansuota Širdies čakra
Dažnai sakoma jog stipri ir subalansuota širdies čakra padeda palaikyti ar grįžti į pusiausvyrą visoms kitoms čakroms. Širdies čakra yra tas energetinis centras, kuris leidžia matyti grožį ir dieviškumą visame kame, jausti ryšį ir vienovę su viskuo aplink. Iš šio energetinio centro kyla patys gražiausi jausmai kaip meilė, džiaugsmas ir užuojauta, tačiau taip pat jis leidžia mums patirti liūdesį, sielvartą, pyktį ir geismą. Šios emocijos yra žemesniosios Širdies čakros energijos, tačiau jos yra reikalingos savęs ir šio pasaulio pažinimui, kad jas įveikus pakiltume iki aukštesniosios Širdies čakros ir tyros besąlyginės meilės.
Širdies čakroje įrašyta informacija apie visus mūsų ryšius, iš jos eina meilės saitai jungiantys mus su mylimais žmonėmis. Atvėrus ir harmonizavus Širdies čakrą tai teigiamai paveikia visus santykius – su sutuoktiniu, su šeimos nariais, draugais, kolegomis, net su naminiais gyvūnėliais. Ši čakra padeda pasiekti harmoniją santykiuose, kuriuose lyg šokyje reikalinga pusiausvyra tarp tokių priešybių kaip laisvė ir suvaržymai, nepriklausomybė ir tarpusavio priklausomybė, dalinimasis ir privatumas. Jei pas kurį nors iš partnerių Širdies čakra išsibalansavusi jis trauks į kurią nors vieną pusę ir šokis jau nebebus sklandus, prasidės mindymas vienas kitam ant kojų.
Sveika ir atvira Širdies čakra reiškia jog esate harmonijoje su visais ir viskuo, kas jus supa, esate atviri, dosnūs ir mylintys, sugebate ir priimti ir išreikšti meilę, gyvenate su dėkingumo nuostata, be pretenzijų. Jeigu pirmiausia išmokstame mylėti save tuomet mūsų laimė nepriklauso nuo kitų ir santykiai dėl to tampa tik stipresni. Žmogus su sveika ir harmoninga Širdies čakra neprieštarauja kurį laiką praleisti vienumoje, neskuba nuo vienų santykių prie kitų, netgi yra linkęs palaukti iš tiesų tinkamiausio žmogaus, nes žino jog toks atsiras kai tam ateis laikas.
Iš tiesų mylėti ir harmoningus santykius kurti sugeba tik tas, kuris moka būti laimingas ir vienas, nes tuomet santykiai bus paremti meile, o ne priklausomybe, poreikiu, vienatvės baime.
Kai ši čakra subalansuota žmogus jaučia užuojautą visoms gyvoms būtybėms, yra kilnus ir rūpestingas, moka bendrauti su bet kokiu žmogumi, nes kiekviename mato dieviškumą. Stipri ir atvira širdies čakra leidžia suprasti ir priimti žmones tokiais, kokie jie yra, neteisiant ir nekritikuojant. Žmogus su stipria ir atvira Širdies čakra tiesiog spinduliuoja vidine ramybę ir laimę nes suvokia jog mylėti reiškia nesavanaudiškai atiduoti save, nesitikint nieko atgal ir šis davimas yra didžiausia laimė. Posakius jog duoti yra geriau nei gauti, geriau mylėti nei būti mylimam iš tiesų supranta tik atvirą Širdies čakrą turintys žmonės.
Žmogui su atvira širdimi atsiveria ir visas pasaulis, lyg veidrodis atspindėdamas jo vidinę būseną. Atsiduriame tarytum tėkmėje, veriasi įvairios galimybės ir galima leistis į nuotykį be baimės, su vidiniu saugumo ir pasitikėjimo jausmu. Baimė dažniausiai siejama su Pagrindo čakra, nes ji atsako už išgyvenimo instinktus, tačiau su baime susijusi ir Širdies čakra, kurioje baimė tai labiau atsiribojimas nuo pasaulio, žmogaus ar situacijos, meilės energijos sustabdymas ir jos stagnacija.
Kai šis energetinis centras išvystytas jaučiame užuojautą, empatiją ir besąlyginę meilę, o iš to kyla gebėjimas gydyti. Teisingas būdas gydyti yra būtent per besąlyginę meilę ir užuojautą. Visi turi tam tikro lygio gebėjimą gydyti, tačiau tik meilės nesąlygiškumas leidžia patraukti iš gydymo proceso ego. Aukščiausiame lygmenyje tai jau net nebe gydymas, o žmogaus tobulumo ir dieviškumo paliudijimas padedantis jam prisiminti kas jis iš tiesų yra ir grįžti į sveiką ir harmoningą būseną.
Kaip Širdies čakra išsibalansuoja?
Širdies čakra itin jautri sutrikimams susijusiems su santykiams ir meile. Visi turime vienokią ar kitokią santykių istoriją nuo savo gimimo akimirkos ar dar anksčiau ir buvo daugybė galimybių teigiamai ar neigiamai patirčiai. Susidūrus su sunkumais iš esmės turime du variantus kaip į juos reaguoti – galime užsidaryti ir sumažinti energijos kiekį skiriamą tai situacijai arba priešingai – padidinti energijos kiekį. Šie apsauginiai mechanizmai kartojami daug kartų virsta įpročiu ir mūsų čakrų automatine reakcija į problemines situacijas.
Širdies čakros atveju galbūt buvome įskaudinti vaikystėje ar likome sudaužyta širdimi po skyrybų, patyrėme emocinę prievartą, buvome apleisti ar išduoti ir to pasekmėje uždarėme Širdies čakrą, kad prislopinti skausmą ir išvengti kančios. Arba priešingai, galbūt atsivėrėme ir atidavėme daugiau Širdies čakros energijos, meilės ir supratimo reikliam partneriui ar netobulai motinai arba tėvui iki tokio lygio jog pasijutome išsunkti.
Per laiką tie apsauginiai mechanizmai ir įpročiais virtusios reakcijos, elgesio modeliai Širdies ir kitose čakrose jie sukelia energijos disbalansą – per aktyvias, per silpnas arba užblokuotas čakras. Galima turėti per aktyvią arba per silpną čakrą arba vienu metu abu variantus priklausomai nuo situacijos ir reakcijos mechanizmų.
Beje Sakralinė ir Širdies čakra yra tarpusavyje susijusios ir jei Sakralinė čakra buvo užblokuota po tokios traumos kaip išprievartavimas, incestas, prievarta ar sugėdinimas tai paveikia ir Širdies čakros pusiausvyrą.
Per silpna arba uždara Širdies čakra
Jei Širdies čakra nepakankamai aktyvi ar užblokuota, žmogus gali būti šaltas ir atsiribojęs, nepatiriantis pilnatvės, nejaučiantis ryšio su savo aukštesniuoju Aš ar Dievu. Tikslingai ar nesąmoningai jis izoliuoja save, nieko neprisileidžia arčiau ir jaučia gilią vienatvę. Greičiausiai Širdį uždarė meilės trūkumas vaikystėje, patirtas atstūmimas, nesugebėjimas ar atsisakymas kažką atleisti, baimė vėl patirti skausmą ar nusivylimą, širdyje apsigyvenęs apmaudas ir kartėlis.
Toks žmogus patirs sunkumų santykiuose, tiek meilės, tiek draugystės ar šeimyniniuose, bus emociškai uždaras, nesugebantis išreikšti ar priimti meilės. Kadangi toks žmogus nesijaučia vertas meilės, turi pasąmoninį įsitikinimą jog yra kažkuo per prastas, neadekvatus, jis bijos mylėti, bijos pasitikėti kito meile ar prisileisti arčiau. Užsimezgus santykiams jis pats juos sabotuos ar griaus reikalaudamas pastovaus įrodinėjimo jog yra mylimas. Tik niekada nesugebės tuo patikėti ir nesijaus saugus santykiuose.
Nesvarbu kokia bus situacija ir santykiai toks žmogus vis tiek jausis nemylimas, nereikalingas, gailės savęs, manipuliuos aplinkiniais siekdamas dėmesio, užuojautos, palaikymo, pagalbos – įrodymų jog yra svarbus ir reikalingas. Santykiuose toks žmogus mąsto ir elgiasi iš baimės pozicijos, o ne meilės. Jis bus nepatiklus, savanaudiškas ir susitelkęs tik į save ir mažai domėsis ar rūpinsis kitais, nenuoširdus ir nelojalus, linkęs į intravertiškumą, atsiribojimą.
Per aktyvi ar atvira Širdies čakra
Savidisciplinos stoka, polinkis gyventi savo gyvenimą per kitus ir sunkumai santykiuose yra aiškus per aktyvios Širdies čakros požymis. Žmogus, kurio Širdies čakra pernelyg aktyvi jaučiasi valdomas savo nepaprastai stiprių emocijų, išgyvena nepaprastai gilų liūdesį, sielvartą, pavydą, godumą, pyktį ir kt, nepajėgdamas kontroliuoti šių jausmų.
Per aktyvi Širdies čakra dažniausiai pasireiškia kaip didelis kritiškumas ir polinkis teisti bei vertinti. Žmogus su per aktyvia Širdies čakra bus labai reiklus, savininkiškas, įtarus, pavydus, trokštantis pinigų, įsitempęs, melodramatiškas, nepastovios nuotaikos, manipuliuojantis.
Žmogaus su per aktyvia Širdies čakra meilė kyla iš savanaudiškų paskatų ir dažniausiai dusina mylimus žmones, nes jis bijo juos paleisti ir stengiasi kontroliuoti. Kai Širdies čakra pernelyg atvira žmogus gali pernelyg rūpintis kitais ir per mažai savimi, dėl ko persidirbs ir jausis neįvertintu kankiniu. Jis vaidins aukos vaidmenį ir manipuliuos aplinkiniais primesdamas jiems kaltės jausmą, stengdamasis įteigti jog yra labai reikalingas ir be jo mylimi žmonės neišgyventų.
Meistriškai šią rolę atlieka jau suaugusių vaikų mamos, kurios pernelyg jais rūpinasi, kišasi į jų gyvenimą, kritikuoja, veržiasi padėti neprašytos, kad tik vaikai patikėtų jog be mamos neišsiverstų ir negalėtų jos palikti.
Širdies čakra maitina energija šiuos organus
Širdį ir kraujotaką, stemplę, plaučius, šonkaulius, diafragmą, krūtis, čiobrialiaukę (ji valdo imuninę sistemą), viršutinę nugaros dalį, pečius, rankas ir plaštakas, taip pat odą, lytėjimo pojūtį, lytėjimą kaip ryšio išraišką.
Ligos, kuomet būtų naudinga harmonizuoti Širdies čakros veiklą
Išsibalansavus širdies čakrai galimi tokie negalavimai kaip prasta kraujo cirkuliacija, odos ligos, astma, imuninės sistemos sutrikimai, alergijos arba miego apnėja, pneumonija, per aukštas ar per žemas kraujo spaudimas, įtampa tarp menčių ir bendras nuovargis, klaustrofobija, infarktas ir kitos širdies ir plaučių ligos kaip dažni peršalimai ir gripas. Taip pat ši čakra, kurios spalva yra žalia, atsako už augimą, o jos sutrikimai gali pasireikšti įvairiais gėrybiniais ir piktybiniais augliais.
Pusiausvyros atkūrimas
- Širdies čakros elementas yra Oras, tad ją palankiai veikia kvėpavimo praktikos, buvimas gryname ore.
- Šią čakrą atitinka žalia spalva, tad labai palanku pabūti gamtoje žalumos apsuptyje, medituoti sutelkus dėmesį į širdies čakrą įsivaizduojant žalią spalvą.
- Balsu kartokite bidža mantrą JAM, šio garso vibracija tokia pati kaip Širdies čakros ir padeda ją subalansuoti, stiprina valią.
- Pamilkite save, skirkite sau dėmesio, vertinkite save, pasirūpinkite savimi kai to reikia, nenumokite ranka į savo poreikius. Nuo meilės sau prasideda meilė apskritai. Jei po patirtų emocinių traumų ar nusivylimų sunku vėl atverti širdį, ieškokite pagalbos, išmėginkite įvairias praktikas, kol rasite kas užgydys žaizdas.
- Šią čakrą uždaro ir užblokuoja praeities nuoskaudos, pyktis, sielvartas, apgailestavimai, ar įžeidimai kurių negalite paleisti. Meilė negali laisvai tekėti per jus jei širdyje yra apmaudas. Mokykitės atleisti sau ir kitiems, tiesiog paleiskite.
- Perskaitykite romantišką knygą ar pažiūrėkite širdį sušildantį filmą apie didelę meilę.
- Pasitelkite afirmacijas, kurios stiprina Širdies čakrą. Širdies ir kitoms čakros skirtą afirmacijų rinkinį su maloniais gamtos garsais galite rasti sudėtas į Čakras valančią ir stiprinančią video meditaciją.
- Išmėginkite eterinius aliejus – citrinos, bergamotės, mairūno, rožės, pelargonijos, taip pat tokius mišinius kaip JOY, forgiveness, Gratitude, AromaLife. Eterinius aliejus galite garinti aromatinėje lempoje, įmaišyti į bazinį aliejų ir patepti pulso taškus ar patepti Širdies čakros vietą prieš meditaciją.
- Naudokite žalius ir rožinius akmenis kaip smaragdas, avantiurinas, malachitas, sąmaninis agatas, peridotas, žadeitas ar nefritas, žaliasis kalcitas, žaliasis arba arbūzinis turmalinas, chryzokola, žalias fluoritas, taip pat rožinis kvarcas, rodonitas, rodochrozitas, rausvas kunzitas, rausvas turmalinas.
- Kadangi Širdies čakros spalvos yra žalia, taip pat kartais naudojama rožinė, galite naudoti viską, kas yra žalios ir rožinės spalvos šiai čakrai suaktyvinti nuo drabužių, maisto ir gėrimų, gėlių iki papuošalų ir aksesuarų.
- Širdies čakrą stiprina žalios spalvos daržovės ir lapinės kultūros kaip kopūstai, lapiniai kopūstai ir žiediniai kopūstai (kalafiorai), špinatai,agurkai, pienių lapai, brokoliai, salierai, moliūgai, melionai, laimai, žali obuoliai. Taip pat Širdies čakrą palaiko žalioji bei žolelių arbata, kaip ir šie prieskoniai: mėta, šalavijas, bazilikas, čiobrelis, petražolės ir kalendra.
- Reiki energijos terapija padeda atgauti vidinę pusiausvyrą, apsivalyti nuo neigiamos energijos ir subalansuoti visą energetinę sistemą, seansai gali būti atliekami net nuotoliniu būdu.
Pastuksenkite
Paprastas būdas suaktyvinti Širdies čakrą, o kartu ir imunitetą yra sėdint tiesia nugara ir atloštais pečiais, kad krūtinė būtų atverta ritmingai porą minučių pastuksenti į krūtinkaulį. Galite šį pratimą derinti su meditacija, sudėti rankas tarsi maldai, kartoti savo pasirinktą afirmaciją ir sudėtų rankų nykščiais lengvai stuksenti į krūtinkaulį. Pajuskite ir atraskite savo ritmą, tai padės visai jūsų esybei grįžti į jums unikalų ir tinkamiausią gyvenimo ritmą.
Leiskite laiką su tais, kuriuos mylite
Praleiskite daugiau laiko su šeima ir draugais, būkite tarp žmonių su kuriais jaučiatės priimami ir vertinami. Palaikykite ant rankų kūdikį ir pajuskite kaip atsiveria širdis. Gyvūnai, kaip katės ir šunys, myli mus besąlygiškai. Jei neturite ar negalite turėti gyvūno, kuris jums dovanotų savo meilę ir kurį galėtumėte mylėti patys, aplankykite draugus turinčius gyvūną ar gyvūnų prieglaudą. Niekas taip neatveria širdies kaip besąlyginė vaikų ir gyvūnų meilė.
Gilus trijų etapų kvėpavimas
Tai paprasta kvėpavimo technika, kuri suaktyvina širdies čakrą. Trys etapai apima pilvą, diafragmą ir krūtinę. Galite šį kvėpavimo pratimą daryti sėdėdami arba gulėdami ant nugaros. Įkvėpimą pradėkite nuo pilvo apačios, išpūskite pilvą, toliau pripildykite oro plaučius leisdami šonkauliams išsiplėsti į šalis ir galiausiai tegu oras pripildo viršutinę krūtinės dalį iki pakils raktikauliai. Iškvėpkite atvirkščiai, pirmiausia iš viršutinės krūtinės dalies, tuomet šonkaulių ir galiausiai pilvo. Įsivaizduokite jog įkvepiamas ir iškvepiamas oras tarsi atsiritančios ir atgal į jūrą nuriedančios bangos.
Gilus kvėpavimas padidina deguonies kiekį, kas sumažina stresą ir nerimą. Be to, susitelkimas į savo kūną šio kvėpavimo metu gražina sąmonę į dabarties momentą ir nuramina mintis.
Įsiklausykite į savo Širdį
Skirkite laiko reguliariai meditacijai, tyliam ir ramiam pasisėdėjimui su savimi. Pasistenkite eiti giliau po savo minčių srautu į širdies erdvę ir jei pavyks nurimti ir panirti pakankamai giliai jūs išgirsite savo širdies balsą, pajusite savo tikrąjį aš, savo tikruosius jausmus, tikruosius motyvus ir poreikius. Šis vidinis įsiklausymas į savo širdies erdvę leidžia priimti sprendimus, kurie bus teisingiausi asmeniškai jums ir ves link jūsų širdies troškimų, link jūsų pašaukimo ir tikslo šiame gyvenime. Šios praktikos rezultate išreikšite užuojautą ir meilę per viską, ką darote.
Asmeniškai aš šios praktikos mėgstu imtis kai jaučiu jog mane apėmė chaotiškos mintys ir emocijos, esu įsitempusi. Tiesiog neįtikėtina kaip nuėjus giliau į save, į savo širdies erdvę ateina suvokimas jog tos emocijos tarsi kažkas ant mano paviršiaus, visai ne aš pati ir jos nukrenta lyg žaisliukai nuo eglutės pajutus jog giliai po visu tuo aš esu meilė ir ar jaučiu džiaugsmą.
Meditacija „Aš esu Meilė“
Įsitaisykite lotoso poza, kad patogiau galite pasidėti pagalvėlę arba jei šioje pozoje nesijausite patogiai tiesiog sėdėkite ant kėdės, tačiau neatsiloškite, likite tiesia nugara, nesikūprinkite. Atsipalaiduokite, kelis kartus giliai įkvėpkite ir iškvėpkite ir leiskite kvėpavimui nusistovėti į ramų ritmą. Sutelkite dėmesį į širdies centrą ir kvėpuodami įsivaizduokite jog kvėpuojate širdies čakra. Prisiminkite jog ji turi atsivėrimus/sūkurius į priekį ir į nugaros pusę. Jūs įkvepiate ir pripildote širdies čakrą energijos, o iškvėpdami dar giliau atsipalaiduojate. Toliau dėmesį laikydami širdies čakroje imkite kartoti „Aš esu Meilė“. Įkvėpdami mintyse tarkite „Aš esu“, o iškvėpdami – „Meilė“. Įkvėpdami pripildote savo širdies čakrą Visatos ir Kūrėjo meilės energijos, o iškvėpdami spinduliuojate meilę aplink save, pripildote ja savo aurą, visą kambarį, pastatą, rajoną, miestą, šalį, žemyną, visus vandenynus ir galiausiai visą pasaulį. Tuomet jūsų meilė sklinda po visą saulės sistemą, po visą galaktiką ir dar toliau kol aprėpia visą Visatą, viską kas yra. Aš esu meilė. Mėgaukitės šia besąlyginės meilės palaima. Baigę medituoti kelis kartus giliai įkvėpkite ir iškvėpkite, pajudinkite rankų ir kojų pirštus, pasirąžykite, atmerkite akis ir neskubėdami grįžkite prie savo dienos reikalų.
Meilės sau meditacija pasitelkiant rožinio kvarco kristalus
Ši meditacija puikiai tiks tiems, kieno širdies čakra užblokuota ar uždara, kurie bijo paleisti mylimus žmones arba bijo įsileisti meilę į kažkada sudaužytą širdį ar kuriems tiesiog stigo meilės gyvenime, negavo jos pakankamai vaikystėje. Genialūs dalykai labai paprasti, tad ir šiuo atveju sprendimas paprastas – suteikti sau trūkstamą meilę, kuri išgydys visas emocines žaizdas. Jums reikės 5 rožinio kvarco akmenėlių arba 4 akmenėlių ir rožinio kvarco pakabučio, kurį pasikabinsite širdies zonoje. Detaliai kaip atlikti šią paprastą meditaciją aprašiau straipsnyje Meilės sau stiprinimas su rožiniu kvarcu.
Emocinės laisvės technika
Tai stuksenimas į meridianų taškus iš pradžių kartojant neigiamus teiginius, kurie jums yra tiesa, kol išlaisvinsite jų sukurtą stresą ir kūne įstrigusią negatyvią energiją, o tuomet stuksenimas kartojamas jau su pozityviais teiginiais. Daugiau informacijos apie Emocinės Laisvės Techniką.
Aciū!Labai laiku ir labai išsamu…Dar kartą dėkoju!
AČIŪ ,už labai paprastai ir lengvai išdestytas TIESAS,kurias lengva patikrinti savo atžvilgiu!!!! Taip PAT už patarimus kaip padeti sau tuo ar kitu atveju!!!! Labai naudingas ir kartu reikalingas straipsnis ,kaip tyro vandens gurksnis:)))) AČIŪ !!!!!
Dekui uz labai idomu straipsni. Nors jau kai ka taikiau ir seniau, bet butinai isbandysiu ir Jusu siulomus metodus. Tikiuosi sulaukti tik teigiamu rezultatu.